Rīta Panorāma

Vatikānā bijuša pāvesta Benedikta XVI bēru ceremonija

Rīta Panorāma

Līdzdalības iespējas valsts pārvaldē

Kompānijai “Meta” Īrijā piemēro vēl 390 miljonu eiro sodu

Kompānijai «Meta» piemēro vēl 390 miljonu eiro sodu par datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem

Īrijas Datu aizsardzības komisija noteikusi sociālo tīklu "Facebook" un "Instagram" mātesuzņēmumam "Meta" vēl 390 miljonu eiro naudas sodu. Kompānija esot pārkāpusi Eiropas Savienības personas datu aizsardzības noteikumus. 

Komisija informēja, ka "Meta" pārkāpusi savas saistības attiecībā uz caurskatāmību. Tā izmantojusi nepareizu juridisko pamatojumu personas datu apstrādei, lai adresētu  lietotājiem reklāmu atkarībā no to interesēm. 

"Meta" mainījusi savus pakalpojumu noteikumus attiecībā uz reklāmu un piespieda lietotājus piekrist viņu personas datu izmantošanai.  

Viss iepriekšminētais ir Eiropas Savienības  Vispārīgo datu aizsardzības regulas pārkāpums. 210 miljonu eiro sods piemērots par pārkāpumiem platformā "Facebook", bet 180 miljoni – par pārkāpumiem platformā "Instagram".

"Meta" Eiropas birojs atrodas Īrijas galvaspilsētā Dublinā, tāpēc tieši šīs valsts institūciju kompetencē ir bloka tiesību normu ievērošanas  uzraudzība. Regulators kopš 2021. gada jauno tehnoloģiju milzim sodus piemērojis arī par citiem pārkāpumiem, un kopējais to apmērs pārsniedzis 900 miljonus eiro. Tomēr kompānija to pārsūdzējusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti