Kolumbijas valdība un partizāni panāk vēsturisku miera vienošanos

Latīņamerikas valsts Kolumbijas valdība un kreiso partizānu grupējums “Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki” panākuši vēsturisku miera vienošanos. 50 gadus ilgajā konfliktā kopumā gājuši bojā vairāk nekā 260 000 cilvēku.  

“Es vēršos pie jums – Kolumbijas iedzīvotājiem, ar dziļu laimes sajūtu. Šodien ir izbeigtas gadiem ilgas ciešanas un sāpes, ko radīja konflikts,” iedzīvotājus uzrunāja Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss.

“2016. gada 24. augustā cerības ir kļuvušas par īstenību. Mēs panācām galīgo vienošanos ar partizāniem un izbeigsim bruņoto cīņu,” sacīja prezidents.

Miera sarunas notika Kubā un ilga apmēram četrus gadus. Jau tuvākajā laikā partizānu grupējuma vadība sāks pārvietot savus cīnītājus un sekotājus no džungļiem un kalnu slēptuvēm uz Apvienoto Nāciju Organizācijas izveidotām atbruņošanās nometnēm. ANO arī novēros miera līguma noteikumu ievērošanu.

Tomēr vienošanās vēl jāapstiprina Kolumbijas pilsoņiem referendumā, un vairāki pašreizējā prezidenta oponenti jau paziņoja, ka Santoss esot izrādījis pārāk lielu pretimnākšanu nemierniekiem. Cīņu pret valdību turpina arī cits kreiso partizānu grupējums - “Nacionālās atbrīvošanas armija”. Ekstrēmistu īstenotās cilvēku nolaupīšanas liedz uzsākt miera sarunas.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti