Kolumbija prasa paskaidrojumus par Krievijas militāro palīdzību Venecuēlai

Kolumbijas valdība pieprasījusi informāciju par iespējamo Krievijas militāro palīdzību kaimiņvalstij Venecuēlai.

"Mēs vēlamies runāt ar Krievijas diplomātisko misiju Kolumbijā, lai uzzinātu vairāk par militāro atbalstu, kas tiek sniegts Venecuēlai," piektdien sacīja prezidents Ivans Duke.

Viņš kritizēja Karakasas valdību, ka tā devusi patvērumu grupējumiem, kas atšķēlušies no Kolumbijas partizānu organizācijām.

"Tāpēc ir svarīgi saprast vērienu un mērķus Krievijas militārajai klātbūtnei šajā valstī," laikraksts "El Tiempo" citē Dukes teikto.

Ceturtdien Kolumbijas aizsardzības ministrs Djego Molano runāja par karaspēka kustību Venecuēlā ar "palīdzību un tehnisko atbalstu no Krievijas un Irānas".

Krievijas vēstniecība Bogotā noraidīja šos pārmetumus.

"Mēs esam sašutuši par pastāvīgajiem centieniem apsūdzēt Krievijas Federāciju par, kā tiek apgalvots, iejaukšanos Kolumbijas iekšējās lietās," piektdien paziņojumā norādīja vēstniecība.

ASV un Krievijas starpā turpinoties nesaskaņām par drošības garantijām Eiropā, Maskava pēdējā laikā pieļāvusi karaspēka izvietošanu Kubā un Venecuēlā.

Krievija un Venecuēla noslēgušas vairākus sadarbības līgumus, un pēdējo gadu laikā Krievijas karavīri laiku pa laikam bijuši Venecuēlā apmācību mērķiem un kopīgiem manevriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti