Kolumbijā panākts pamiers ar nemierniekiem

Kolumbijas valdība gada nogalē ir panākusi vienošanos par sešu mēnešu pamieru ar piecām lielākajām kaujinieku grupām. Tā ir daļa no Kolumbijas prezidenta Gustavo Petro pilnīgā miera politikas, kura mērķis ir izbeigt 50 gadus ilgušo bruņoto konfliktu valstī. Opozīcijas spēki gan uzskata, ka prezidenta iniciatīva ir pielīdzināma noziedzības piesegšanai.

Kolumbijā panākts pamiers ar nemierniekiem
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Pat pēc kaujinieku grupējuma Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki izjukšanas 2017. gadā, Kolumbijā darbu turpina aptuveno 90 dažādi nemiernieku grupējumi ar aptuveni 10 tūkstošiem biedru. Šīs militārās grupas ir turpinājušas cīņu par to, kā sadalīt narkotiku tirdzniecības un citu nelikumīgo darbību laikā gūto peļņu.

Valdība piedāvā kaujiniekiem iecietīgu attieksmi no tiesiskā viedokļa apmaiņā pret atteikšanos no nelegāli iegūtajiem līdzekļiem un organizāciju likvidēšanu.

Kā paziņojis prezidents Petro, pamiers būs spēkā līdz 30. jūnijam un tā uzraudzīšanai ir izveidoti gan vietējie, gan starptautiskie mehānismi. Ja pamiers tiks ievērots, to paredzēts pagarināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti