Kohvers Krievijā apsūdzēts arī par ieroča kontrabandu un nelikumīgu robežas šķērsošanu

Krievijā par spiegošanu apsūdzētā Igaunijas drošībnieka Estona Kohvera nopratināšanas laikā pret viņu izvirzītas papildu apsūdzības par šaujamieroča kontrabandu un nelikumīgu Krievijas robežas šķērsošanu.

"Šogad pirmā Kohvera nopratināšana notika manā klātbūtnē piektdienas vakarā un ilga pusotru stundu. Papildu galvenajai apsūdzībai par spiegošanu prokuratūra izvirzīja jaunas apsūdzības pret viņu par šaujamieroča kontrabandu un Krievijas Federācijas robežas nelikumīgu šķērsošanu," aģentūrai BSN sacīja Kohvera advokāts Jevgeņijs Aksjonovs.

"Kohveram kopā tika uzrādītas deviņās epizodes par viņa veiktu Krievijas robežas šķērsošanu dažādos laikos, tas ir, no Igaunijas uz Krieviju un atpakaļ," norādīja advokāts, piebilstot, ka devītās reizes laikā Igaunijas drošībnieks tika aizturēts.

Akjonovs atklāja, ka trešdien ir paredzēta vēl viena nopratināšana, kurā Kohvers tiks iepazīstināts ar dažādu ekspertīžu rezultātiem attiecībā uz, kā uzskata Krievijas puse, Kohvera uzņemtiem videomateriāliem.

Jau vēstīts, ka Igaunijas Drošības policija iepriekš paziņojusi, ka pērn 5.septembra rītā ap pulksten deviņiem Igaunijas dienvidaustrumos netālu no Luhamā robežkontroles punkta neidentificētas personas no Krievijas nolaupīja Igaunijas Drošības policijas darbinieku Kohveru, kurš vācis informāciju, kas saistīta ar pārrobežu noziedzību, un aizveda viņu uz Krieviju. Pirms nolaupīšanas tika konstatēta iejaukšanās operatīvajos radiosakaros un dūmu granātas raidīšana no Krievijas teritorijas.

Savukārt Krievijas Federālais drošības dienests 5.septembrī paziņoja, ka Pleskavas apgabalā pie robežas ar Igauniju aizturējis Igaunijas Drošības policijas darbinieku Kohveru un novērsis aģentūras darbības veikšanu Krievijas teritorijā.

Kohvers atrodas apcietinājumā Maskavā, un viņam ir izvirzītas apsūdzības spiegošanā.

Aprīļa sākumā Maskavas Lefortovas rajona tiesa vēl uz diviem mēnešiem pagarināja viņa apcietinājuma termiņu.

Kohvera lietu plānots nodot Pleskavas tiesai, kas to varētu sākt izskatīt maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti