Kobanes aizstāvjiem palīgā dodas arābu un kurdu papildspēki

Sīrijas pierobežas pilsētas Kobanes aizstāvjiem palīgā ieradušies Sīrijas mēreni noskaņoto nemiernieku grupējuma kaujinieki, ziņo ārvalstu mediji. Vienlaikus Kobanē drīzumā gatavojas ierasties arī kurdu kaujinieki no Irākas, kas tur dodas caur Turciju. 

Kaujiniekiem līdzi brauca arī militārais konvojs ar ieročiem un artilēriju, kas Kobanē esošajiem kaujiniekiem ir īpaši nepieciešami cīņai pret džihādistu grupējumu „Islāma valsts.”  

Aptuveni 150 kaujinieku grupa no Sīrijas nemiernieku grupējuma „Brīvā Sīrijas armija” naktī uz trešdienu ieradusies Kobanē, lai iesaistītos cīņā pret pilsētu aplenkušajiem džihādistiem. Par aģentūrai AFP pavēstījusi kāda turku amatpersona, kas vēlējās palikta anonīma. Saskaņā ar avotu teikto, kaujinieku grupa ar vairākiem autobusiem iebraukusi Sīrijā caur Turciju, tā kā Kobane atrodas tieši pie robežas.  

„Brīvās Sīrijas armijas” komandieris Kobanē arī raidsabiedrībai BBC apstiprināja, ka ieradušies „aptuveni 200 kaujinieku”, lai palīdzētu kaujās pret džihādistiem. No komandiera teiktā noprotams, ka ieradīsies vēl citas grupas, un šī bija tikai pirmā.  

Informāciju par Sīrijas mēreni noskaņoto kaujinieku ierašanos apstiprinājusi arī aktīvistu organizācija „Sīrijas Cilvēktiesību observatorija”, tomēr tā ziņo tikai par 50 kaujiniekiem.

 „Brīvās Sīrijas armija” bijis viens redzamākajiem nemiernieku grupējumiem, kas iesaistījās cīņā pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu. Tomēr pēdējos mēnešos tam arvien vairāk nācies iesaistīties cīņās arī pret tādiem radikāli noskaņotiem džihādistu grupējumiem kā „Islāma valsts”, kas jau sešas nedēļas ielencis Kobani.  

Vienlaikus Sīrijas kurdu pilsētas aizstāvjiem palīgā kuru katru brīdi gatavojas ierasties Irākas kurdu kaujinieki jeb pešmerga spēki. Arī caur Turciju. Aptuveni 150 kurdu kaujinieku grupa trešdien no rīta ielidoja Turcijā no Irākas, un turku drošības spēku uzraudzībā devās ceļā uz robežu ar Sīriju, kur atrodas Kobane. Aptuveni vienlaikus caur sauszemes robežu no Irākas Turcijā ieradās militārais konvojs ar ieročiem, tostarp artilēriju, kura mērķis arī ir Kobane.

Tiek uzskatīts, ka pilsētā pret džihādistiem cīnās aptuveni 1000 līdz 2000 kaujinieku. Jaunu ieroču un artilērijas piegādes viņiem ir īpaši nozīmīgas.

Turcija piekrita ļaut Irākas kurdiem šķērsot savu teritoriju pēc ASV spiediena, lai Ankara, kas nav iesaistījusies Vašingtonas vadītājā koalīcijā pret džihādistiem, atļauj Kobanē nonākt papildspēkiem.

Turcija ir nonākusi pretrunīgā situācijā. Kaut Kobane atrodas turpat pie robežas, galvenais Sīrijas kurdu spēks, kas pilsētā cīnās pret džihādistiem, ir „Kurdu tautas aizsardzības vienības”. Tām savukārt ir tuvas attiecības ar Turcijā aizliegto kurdu separātistu grupējumu „Kurdistānas Strādnieku partija”.

Pa to laiku ASV kara lidmašīnas turpina uzlidojumus džihādistu pozīcijām. Otrdien un trešdien pie Kobanes īstenotas astoņas gaisa operācijas. Cīņa pret grupējumu „Islāma valsts” turpinās arī Irākā. Tur bezpilota un iznīcinājlidmašīnas īstenojušas uzlidojumus valsts ziemeļos, kā arī pie Fallūdžas, uz rietumiem no Bagdādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti