Panorāma

Samazinās susuru skaits

Panorāma

Policija sola bargi vērsties pret naida un draudu paudējiem

Igaunijā pastiprinās priekšrocības vakcinētajiem

Ko par priekšrocībām pret Covid-19 potētajiem domā Igaunijas iedzīvotāji un viesi?

Tā kā augošs Covid-19 saslimstības līmenis ir visās Baltijas valstīs, arī kaimiņos domā, kā apturēt straujo kāpumu. Igaunijā, domājot par jauniem ierobežojumiem, lielāku uzsvaru liek uz plašākām iespējām, ko varēs izmantot vakcinētie. Ko par to saka paši igauņi un Igaunijas viesi?

Igaunijā no nākamās nedēļas tiek pastiprināti dažādi ierobežojumi. Taču, tāpat kā iepriekšējos Covid-19 viļņos, arī šoreiz tie nebūs tik stingri, kā pie mums, un daudz lielākas priekšrocības būs tiem, kam ir sertifikāts par vakcinēšanos vai pārslimošanu.

Turpmāk vairs kā alternatīva netiks pieņemts negatīvs Covid-19 tests. Tas nozīmē – ja sertifikāta nav, tad nebūs arī iespēju klātienē, piemēram, pusdienot kādā no restorāniem vai kafejnīcām.   

Igaunijā sastaptais Latvijas iedzīvotājs Jānis Vītiņš LTV sacīja: "Šeit ir tiešām tāda brīva atmosfēra, nepiespiesta vēl pašreiz ir, ka var daudz kaut kur pieiet, nopirkt to, ko tu vēlies. Patīkami!"

Šī Latvijas ģimene lielāku brīvību Igaunijā varēs izbaudīt arī turpmāk, jo abi vecāki ir ārsti un jau trīsreiz vakcinējušies. Tallinā viņi ir uz pāris brīvdienām, jo gribējies aizbēgt no Latvijas "lokdauna" un atpūsties Igaunijā, kur var sajust atšķirību.

"Šķiet, ka mūsu kaimiņu tauta ir bijusi apzinīgāka, gan mazliet vairāk vakcinējoties, gan arī vairāk  ievērojot noteikumus, ko valdība ir vēlējusi… Un tāpēc arī viņiem mazliet labāka situācija. Skumji… Vienkārši sekosim un darīsim līdzīgi,"

teica latviete Zane Vītiņa.

Savukārt Iebraucēji no Somijas atzina, ka, iespējams, šī bija pēdējā reize, kad varēja iztikt ar negatīvu testu. Piemēram, Vallo, kurš līdz šim turējies pret vakcinēšanos, sacīja, ka drīz laikam būs jāiet pēc potes. "Es labāk gribētu saslimt. Tad vakcinēties nevajadzētu," viņš teica.

Bet Antons iebraucis no Krievijas, kur nav vakcinējies. Igaunijā viņš to darīšot. "Te, Igaunijā, vakcinēti vairāk nekā 50%, ir nesalīdzināmi ar Krieviju," viņš pauda.

Tā kā dalīšana vakcinētajos un nevakcinētajos pieaug, tas rada arvien lielāku spiedienu tomēr vakcinēties. Igaunijas iedzīvotāja Irīna teica: "Man būs jābrauc ciemos pie dēla. Tāpēc nolēmu, ka tas ir jādara. Kur likties?"

Bet Andrejs norādīja: "Tomēr gribas justies brīvi. Apmeklēt publiskas vietas, kur citādi mani var neielaist."

Savukārt no Somijas atbraukusī Alsu stāstīja, ka tomēr nolēmusi turēties pret vakcināciju līdz galam, kaut arī vairs nevarēs aiziet uz kafejnīcu vai ceļot. "Netaisnīga attieksme pret cilvēkiem. Nu, es jau nenomiršu. Iešu pastaigāties uz mežu! Pie dabas. Pasaule ir liela," viņa teica.

Vakcinēšanās ziņā Igaunija gan ir tikai dažus procentus mums priekšā, un, kā prognozēja infektologs Uga Dumpis, vakcinēšanās tempos mēs drīz apsteigsim Igauniju, kur pašlaik pieprasījums pēc potēm ir mazāks.

Lai arī pie vakcinācijas teltīm LTV tur rindas nenovēroja, tomēr vakcinācijas organizatori sacīja, ka pēdējās dienās vakcinēties gribētāju skaits ir sācis pieaugt. 

Igauņu speciālisti pauda – viena no viņu veiksmēm ir vairāk vakcinētu senioru. Tieši vecāka gadagājuma cilvēki ir galvenā daļa no tiem saslimušajiem, kas nonāk slimnīcās un rada pārslodzi mediķiem.

Starp Igaunijas nevakcinētajiem senioriem arī ir tādi, kas līdz pēdējam bijuši pret poti. Kā piemēram Svetlana, kas jaunības gados pēc kādas vakcīnas piedzīvojusi nopietnu alerģisku reakciju. "Mani toreiz brīdināja, ka nākamā potēšanās reize var beigties ar nāvi. Tāpēc es ļoti ilgi domāju, kā rīkoties. Un es beigās izlēmu, ka tomēr potēšos," viņa teica.

Svetlanas draugu lokā gan vēl esot diezgan daudz neizlēmušo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt