Klintonei pārmet privātā e-pasta izmantošanu sarakstē par Lībijas teroraktiem

Bijušajai ASV valsts sekretārei Hilarijai Klintonei līdz šodienai ir jāatbild uz tiesas pavēsti, kurā viņai pieprasīts nodot izmeklēšanai viņas privātos e-pastus par Lībiju un 2012. gada terora aktiem. Toreiz uzbrukumā ASV konsulātam tika nogalināti četri amerikāņi. Līdzīga prasība par korespondences nodošanu izvirzīta arī 10 viņas bijušajiem darbiniekiem.

Skandāls ap bijušās ASV valsts sekretāres Hilarijas Klintones elektronisko saraksti izcēlās pēc laikraksta „THe New York Times” publikācijas, kurā tika apgalvots, ka Klintone savas darbības laikā ne reizi nav izmantojusi Valsts departamenta oficiālo e-pastu. Lietojot savu privāto elektronisko pastu, apspriesti arī tādi jautājumi kā teroristu uzbrukumi konsulātam Bengazi, Lībijā. Šī sarakste esot glabāta privātā serverī, kas atrodas viņas mājās, nevis oficiālos serveros Valsts departamentā.

ASV Pārstāvju palātas Bengazi komiteja uzskata, ka šis serveris būtu jānodod neatkarīgiem izmeklētājiem, lai noskaidrotu, kāda informācija drīkst glabāties publiskā telpā. Tāpat Pārstāvju palātas republikāņu partijas deputāti uzskata, ka, iespējams, šajos privātajos pastos varētu būt informācija, kas var palīdzēt turpmākā Bengazi uzbrukumu izmeklēšanā.

Demokrātu partijas pārstāvji savukārt apgalvo, ka visus ar Bengazi lietu saistītos dokumentus Klintone jau ir nodevusi izmeklētājiem, paužot viedokli, ka šis skandāls ir uzpūsts mākslīgi, lai traucētu Klintonei pienācīgi startēt gaidāmajā cīņā par ASV prezidenta posteni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti