Klimata krīze grenlandiešiem rada vēl nebijušu stresa un trauksmes līmeni

Klimata krīze radījusi vēl nebijušu stresa un trauksmes līmeni cilvēkiem Grenlandē, kuri ir spiesti pakārtot savu tradicionālo dzīves veidu globālās sasilšanas radītajām sekām. Tas secināts Kopenhāgenas Universitātes Sociālo datu zinātnes centra aptaujā, kas veikta, lai noskaidrotu klimata pārmaiņu ietekmi uz salas iedzīvotāju ikdienu un emocionālo stāvokli.

Laika gaitā veikti dažādi pētījumi par to, kā klimata pārmaiņas ietekmēs Grenlandi un kā salā notiekošie procesi ietekmēs pārējo planētu, tomēr pirmo reizi veikta aptauja, lai noskaidrotu, kā klimata pārmaiņas ietekmē salā dzīvojošo ikdienu un viņu emocionālo stāvokli.

Klimata krīze grenlandiešiem rada vēl nebijušu stresa un trauksmes līmeniRihards Plūme

  Vairāk nekā 90% aptaujāto Grenlandes iedzīvotāju pilnībā atzīst, ka klimata krīze patiesi pastāv, bet vēl 76% apgalvo, ka globālo sasilšanu ir personīgi pieredzējuši ikdienā.

  Cilvēki atzinuši - kūstošā ledus dēļ pārvietošanās kļūst arvien bīstamāka.

  Tāpat ekonomisko problēmu dēļ, ko rada īsākas ziemas, daudziem nācies iemidzināt suņus, kas tiek iejūgti sniega kamanās. Iedzīvotāji ir pārliecināti, ka klimata pārmaiņas nodarīs kaitējumu salā esošajiem cilvēkiem, dzīvniekiem un augiem.

  Aptaujā secināts, ka salā dzīvojošajiem parādās trauksmes, posttraumatiskā stresa un tā saukto „ekoloģijas bēdu” simptomi.

  Eksperti secinājuši, ka klimata pārmaiņu un cilvēku garīgās un fiziskās veselības mijiedarbība kļūs par vienu no pasaules galvenajiem izaicinājumiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti