Panorāma

Kirgizstānā anulē parlamenta vēlēšanu rezultātus

Panorāma

Eiropas Savienība vēlas, lai Ukraina turpina reformas

Kirgizstānas žurnālists: tik plaša krāpšanās nav pieredzēta

Kirgizstānas žurnālists: Tik plaša krāpšanās vēlēšanās nav pieredzēta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kirgizstānas opozīcija pašlaik sadalījusies divās daļās –  vienu veido vecāka gadagājuma politiķi, kuri vēlas atgūt varu, otru – jaunie politiķi, kuri cer panākt izmaiņas. Kas tieši neapmierina opozīciju, intervijā Latvijas Televīzijai skaidro Kirgizstānas neatkarīgā medija "Kloop" dibinātājs Bekturs Iskenders.

Partijas, kas piedalījās šajās vēlēšanās, to kopumā bija 16. Bet divas bija vadošās. Abas tiek apsūdzētas par masveida balsu pirkšanu. Viena no partijām ir "Birimdik". Tā ir cieši saistīta ar pašreizējo prezidentu Džeenbekovu, kurš vēl joprojām oficiāli ir prezidents. Prezidents gan nedrīkst ieņemt nekādu amatu nevienā partijā. Bet šīs partijas dibinātājs ir viņa brālis. Un šī partija priekšvēlēšanu laikā izmantojusi valsts resursus, lai sevi reklamētu. Viņi arī piespieda tos cilvēkus, kuri strādā valsts labā, tajā skaitā skolotājus, ārstus, balsot par šo partiju. Otra partija, kas iekļuva ar otro lielāko balsu skaitu, ir "Mekenim Kyrgyzstan". Šī partija ir cieši saistīta ar Matraimovu ģimeni, kura kontrolē Kirgizstānas muitu un ir atbildīga par korupciju lielā apmērā.

Kas cilvēkus padarīja dusmīgus, ir tas, ka šīs abas partijas ieguva aptuveni 24% lielu atbalstu. Lai iekļūtu parlamentā, jāiegūst vismaz 7% atbalsts. Un iekļuva tikai četras. Trīs no tām bija vai nu saistītas ar valdošo varu, vai arī saistītas ar mafiju.

Līdz ar to pirmdien parlamentā neiekļuvušo partiju atbalstītāji pulcējās Biškekas centrā. Viņi bija neapmierināti ar to, cik negodīgas bijušas šīs vēlēšanas. Protams, iepriekš mums arī bijušas negodīgas vēlēšanas, bet ne tik lielā apmērā kā šoreiz.

KONTEKSTS:

Kirgizstānas Centrālā vēlēšanu komisija paziņojusi, ka tā ir anulējusi 4. oktobrī notikušo parlamenta vēlēšanu rezultātus, vēsta “Radio brīvā Eiropa”. Šāds paziņojums publicēts pēc protestiem Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā un citās pilsētās.

Kopš neatkarības iegūšanas 1991. gadā Kirgizstānā protestu rezultātā amatus zaudējuši divi prezidenti, tomēr kopš 2010. gada valstī valdījusi relatīva stabilitāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti