Kirgizstānas galvaspilsētā ieviesta komandantstunda

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā no jauna ir aizturēts bijušais valsts prezidents, kura atbrīvošanu protestētāji panāca tika pirms nedēļas sākumā. Pilsētā ir ieviesta komandantstunda. Savukārt valsts parlamenta deputāti sestdienas sēdē tā arī nav varējuši vienoties par jaunu valdības sastāvu.

Kirgizstānas galvaspilsētā ieviesta komandantstunda
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Sestdien Biškekas centru piepildīja bruņutransportieri un cita militārā tehnika. Kirgizstānas prezidents Sooronbajs Džeenbekovs ir licis armijai bloķēt vairākas ielas, lai nepieļautu turpmākās nekārtības. Tāpat Biškekā no 21.00 līdz 5.00 ir izsludināta komandantstunda.

Savukārt speciālo uzdevumu vienībai no jauna ir izdevies aizturēt tikai pirms četrām dienām daļēji atbrīvoto bijušo Kirgizstānas prezidentu Almazbeku Atambajevu. Viņš tika apcietināts savā rezidencē, kas izvietota vienā no ciematiem Biškekas pievārtē. Bijušais prezidents tiek apsūdzēts masu nekārtību organizēšanā galvaspilsētas centrā.

Kopā ar Atambajevu ir aizturēti arī divi viņa dēli, miesassargi, kā arī bijušais iekšlietu ministra vietnieks. Kā zināms, protestētājiem tikai otrdien ir izdevies atbrīvot no apcietinājuma bijušo valsts prezidentu. Vēlāk tiesa viņam noteica mājas arestu.

Iepriekš bijušajam prezidentam tika piespriests 11 gadu cietumsods par nelikumīgu kādas kriminālās autoritātes pirmstermiņa atbrīvošanu. Atambajevs visas apsūdzības pret sevi dēvē par politiski motivētām.

Sestdien uz sēdi sapulcējās arī Kirgizstānas parlamenta deputāti. Viņiem bija paredzēts vienoties par jauna valdības sastāva apstiprināšanu. Tomēr deputātiem tā arī nav izdevies iegūt balsu vairākumu, lai pieņemtu kādu lēmumu. Jāpiebilst, ka parlamenta sēde notika prezidenta rezidencē pilsētas nomalē, jo protestētāji iepriekš bija ielauzušies parlamenta ēkā un to izdemolēja.

Pašreizējais prezidents Džeenbekovs ir izmantojis šo brīdi, lai pastiprinātu savu ietekmi. Viņš ir atbrīvojis no amata vairākas augsti stāvošas valsts drošības struktūru amatpersonas, kas iepriekš nostājās protestētāju pusē vai arī nebija gatavas pietiekami strauji rīkoties protestu laikā.

Atgādināsim, ka nemieri Kirgizstānā aizsākās pēc aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajām parlamenta vēlēšanām. Tajās uzvaru guva pašreizējam prezidentam lojālie spēki. Pēc rezultātu paziņošanas daudzi cilvēki izgāja ielās, lai protestētu pret masveida pārkāpumiem un viltojumiem balsošanas laikā. Īsi pēc tam Kirgizstānas vēlēšanu komisija ir paziņojusi par vēlēšanu rezultātu anulēšanu.

Jāpiebilst, ka atšķirībā no citām Centrālāzijas valstīm, Kirgizstānā kopš PSRS sabrukuma jau vairakkārt ir nomainījusies vara. Turklāt arī iepriekš pārmaiņas izsauca iedzīvotāju masu protesti. Kirgizstāna mēdz sevi dēvēt par Centrālāzijas Šveici gan tādēļ, ka lielāko daļu valsts teritorijas aizņem kalni, gan arī tādēļ, ka tā ir vienīgā parlamentārā demokrātija reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti