Kiprā tiesās «zelta pasu» skandālā iesaistītos

Kiprā tiesās četrus tā dēvētajā "zelta pasu" skandālā iesaistītos, tajā skaitā augstas bijušās amatpersonas. Nopietnos likuma pārkāpumus atklāja Katarā bāzētā raidorganizācija "Al Jazeera".

Videomateriālā bija fiksēts brīdis, kad reportieris, uzdodoties par Ķīnas noziedzīga grupējuma pārstāvi, lūdza par samaksu Kipras un vienlaikus Eiropas Savienības pasi. Bijušais parlamenta prezidents, deputāts, uzņēmējs un jurists pauda gatavību palīdzēt investīciju programmas ietvaros.

Saskaņā ar "zelta pasu" shēmu dokumentu varēja izsniegt personām, kas iegulda valstī vismaz 2,15 miljonus eiro.

Skandāla rezultātā spīkers bija spiests atkāpties no amata. Izmeklēšanas gaitā tika gūts pamats krimināllietas ierosināšanai par korupciju, tai skaitā sazvērestību, lai apkrāptu valsti, un nevēlamu ietekmi uz amatpersonām.

25 minūtes ilgās pirmās tiesas sēdes laikā apsūdzētos atbrīvoja pret drošības naudu, bet lietas izskatīšanu sāks 26. oktobrī.

Šī lieta ir tikai aisberga virsotne, jo pagājušajā gadā tika konstatēts, ka vairāk nekā puse no 6779 pasēm piešķirtas nelikumīgi. Skandāli bija viens no iemesliem, kāpēc Kipra pārtrauca pretrunīgi vērtēto programmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti