Kiprā pie bankām konfliktu nav

Pēc vairāk nekā desmit dienu dīkstāves šodien durvis beidzot atvērušas Kipras bankas. Valsts Centrālā banka ir sagatavojusies īpašiem drošības pasākumiem, lai nepieļautu naudas masveida aizplūšanu. Maksimālā summa, ko klienti drīkstēs izņemt dienā būs 300 eiro jeb mazliet vairāk nekā 200 latu.

Pie banku durvīm novietota pat apsardze. Taču, kā telefonsarunā Latvijas Radio stāsta Kipras eiroparlamenta deputāte Eleni Teharusa, cilvēki pie bankām ir mierīgi un konflikti nav notikuši:

„Bankas jau ir atvērtas, un cilvēki ir ļoti pieklājīgi, stājas kārtīgās rindās. Viņi nekliedz, nav dusmīgi, tikai ļoti noskumuši par to, ka zaudējuši savu naudu un ietaupījumus. Protams, būs demonstrācijas un vēl reakcija no cilvēkiem, taču mums ir ļoti augsti morālie standarti, un mēs tiksim pāri šai krīzei.

Jau vēstīts, ka krīzē Kiprā cietušas divas lielākās bankas - "Kipras banka" un "Laiki Bank”, kuras tagad plānots pārveidot. Starptautiskie aizdevēji Kiprai banku glābšanai apsolījuši 10 miljardus eiro jeb 7 miljardus latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti