Kipra aizliedz iebraukt ārvalstniekiem «Covid-19» dēļ

Kipra piektdien paziņoja, ka no svētdienas uz 15 dienām aizliegs iebraukt valstī tiem, kas nav šīs valsts pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji, lai novērstu jaunā koronavīrusa izplatīšanos.

No svētdienas valstī tiks ielaisti tikai Kipras pilsoņi, pastāvīgie iedzīvotāji, diplomāti, reģistrēti studenti un citi cilvēki ar īpašām atļaujām, paziņoja Kipras prezidents Niks Anastasiadis.

Viņš lūdza Kipras pilsoņus ārvalstīs bez vajadzības nebraukt atpakaļ uz Kipru.

Visas privātās un valsts izglītības iestādes būs slēgtas līdz 10. aprīlim.

Anastasiadis sacīja, ka ierobežojumi pamiera līnijas šķērsošanas punktos paliks spēkā, un lūdza Kipras pilsoņus tos šķērsot tikai "nepieciešamos braucienos".

Kipras sala ir sadalīta. Tās dienviddaļu kontrolē starptautiski atzītā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts Kipras Republika, bet ziemeļdaļu kontrolē Ziemeļkipras Turku Republika, kuru ir atzinusi tikai Turcija.

Kiprā līdz šim ir ziņots par 26 jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 gadījumiem, no kuriem pieci konstatēti salas ziemeļos.

Anastasiadis aicināja uz "kolektīvu atbildību" un "savstarpēju cieņu", reaģējot uz pandēmijas draudiem.

Kipras Republika jau ir aizliegusi pulcēšanos telpās ar vairāk nekā 75 cilvēkiem. Tā arī atcēlusi futbola spēles līdz marta beigām.

Prezidents piebilda, ka preču imports vai eksports netiek ierobežots. "Šie pasākumi neietekmē valsts netraucētu komerciālo darbibu. Šī iemesla dēļ panika nav pamatota," viņš sacīja.

Kipras ekonomika ir ļoti atkarīga no tūrisma, uzņemot miljoniem viesu gadā.

"Es atzīstu, ka šie pasākumi (..) ietekmē un traucē mūsu visu ikdienas dzīvi. Tomēr nav citas izvēles," sacīja Anastasiadis. Viņš paskaidroja, ka ierobežojošie rīkojumi atbilst Eiropas Savienības un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti