Ķīnas prezidents Eiropas tūrē apmeklēs Monako un Franciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, turpinot Eiropas tūri, svētdien, 24. martā, ierodas vizītē Monako un pēcpusdienā Francijā, kur tiksies ar prezidentu Emanuēlu Makronu.

Dienu iepriekš Sji viesojās Romā, Itālijā, kur parakstīja protokolu par pievienošanos Ķīnas vērienīgajam infrastruktūras projektam - "Joslas un ceļa iniciatīvai". Tas paredz veidot Āziju un Eiropu savienojošu transporta un tirdzniecības tīklu.

Tomēr vienlaikus Eiropas Savienība (ES) arvien piesardzīgāk sāk skatīties uz Ķīnas investīcijām. Tostarp Brisele aicina pārskatīt Eiropas Savienības un Ķīnas attiecības, izvērtējot ne tikai potenciālās iespējas, bet arī problēmas.

Makrons pirms šodienas tikšanās ar Sji pauda gandarījumu, ka Eiropa "beidzot" ir vienota apņēmībā risināt jautājumus par draudiem, ko rada Ķīna.

Ceturtdien, ierodoties uz ES līderu samitu Briselē, Makrons atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas plānus pārskatīt nostāju pret Ķīnu. Viņš teica, ka Eiropā ir jābūt "izpratnei" par šo jautājumu un "jāaizsargā Eiropas suverenitāte".

Blokā pēdējā laikā ar arvien lielākām aizdomām skatās uz Ķīnas investīcijām Eiropas infrastruktūras projektos un uzņēmumos. Nav skaidrs, vai Makrons tikšanās laikā ar Sji apspriedīs arī šos jautājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti