Ķīnas pirmās kosmosa stacijas atlūzas nokritušas Klusajā okeānā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Darbību izbeigusī Ķīnas pirmā orbitālā kosmosa laboratorija "Tiangong-1" ("Debesu pils") pirmdien lielākoties sadegusi pēc ieiešanas Zemes atmosfērā un tās atlūzas nokritušas Klusā okeāna dienvidu daļā, paziņojusi Pekina.

"Tiangong-1" lielākoties sadega pēc ieiešanas Zemes atmosfērā virs Klusā okeāna centrālās daļas plkst. 8.15 pēc Pekinas laika (3.15 pēc Latvijas laika), pavēstīja Ķīnas kosmosa iestādes.

Amatpersonas bija uzsvērušas, ka kosmosa laboratorijas nokrišana uz Zemes neradīs postījumus.

Kosmosa aģentūras bija norādījušas, ka precīzu astoņarpus tonnas smagās "Tiangong-1" nokrišanas vietu nevarēs pateikt līdz pat pēdējam brīdim. Ķīnas kosmosa aģentūra neilgi pirms laboratorijas nokrišanas prognozēja, ka atlūzas nokritis Brazīlijas piekrastē netālu no Sanpaulu.

Oficiālās Pekinas pārstāvji ziņo, ka astoņarpus tonnas smagās stacijas lielākā daļa sadega Zemes atmosfērā, un okeānā iekrita tikai daļa atlūzu. Par laimi nav piepildījušās negatīvās prognozes, ka stacija varētu nokrist Brazīlijas lielpilsētas Sanpaulu apkaimē un tādējādi apdraudēt cilvēkus.

Bet tikai dienu iepriekš Ķīnas varas iestādes ziņoja par veiksmīgu raķetes “Long Marc” startu un 3 vietējo kompāniju uzbūvētu satelītu palaišanu no kosmodroma valsts ziemeļu daļā. Ar to palīdzību zinātnieki un eksperti plāno pētīt valsts dabas resursus. Žurnālisti uzsver, ka tas ir kārtējais apliecinājums šīs lielvalsts vēlmei turpināt kosmosa izpētes un apguves programmu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti