Panorāma

Ž. Bolsonaru atbalstītāji iebrukuši Brazīlijas parlamentā

Panorāma

Panorāma

Eiropa gatavojas tūristu pieplūdumam no Ķīnas

Ķīnai atverot robežas, Eiropa gatavojas tūristu pieplūdumam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ķīna svētdien, 8. janvārī, pēc trīs gadu pārtraukuma Covid-19 dēļ atvērusi savas robežas ceļotājiem. Vai Eiropa ir gatava ķīniešu tūristu pieplūdumam?

Ziņu aģentūra "Reuters" ziņo, ka Ķīnas Transporta ministrija paredz, ka nākamo 40 dienu laikā uz Ķīnu un no tās notiks vairāk nekā divi miljardi braucienu. Lai arī lielāko ķīniešu tūristu pieplūdumu gaida Āzijas valstis, arī Eiropa gatavojas. Tiesa, šis Eiropas solis jau izraisījis Ķīnas valdības dusmas.

Eiropas Savienība (ES) ir vienojusies par virkni ar ceļošanu saistītu pasākumu, tostarp – sejas masku lietošana lidojumā, pirmslidojuma testēšana iebraucējiem no Ķīnas, izlases kārtā arī atbraukušo testēšana un notekūdeņu novērošana. Tomēr neviens no saskaņotajiem pasākumiem nav obligāts, līdz ar to dalībvalstis var pašas lemt, kurus pasākumus ieviest.

Lielākā daļa valstu Eiropā to dara – Itālija, Spānija, Francija un arī Vācija un Austrija. Lai gan trūkst zinātnieku vienprātības par to, vai šādi pasākumi samazinās jaunu vīrusa variantu ienākšanas risku, tomēr daudzas valstis tos vēlējās.

"Ar šo pasākumu mēs vēlamies būt pārliecināti, ka neievazāsim nekādus jaunus vīrusa variantus. Mēs to galvenokārt nodrošināsim, pārbaudot notekūdeņus no lidmašīnas tualetes telpām un tos sekvencējot, lai redzētu, vai nav jaunu vīrusa variantu. To dara arī visas pārējās Eiropas valstis. Tas sniedz mums ļoti labu pārskatu par visiem jaunajiem vīrusa variantiem, kurus Pasaules Veselības organizācija pēc tam novērtē to bīstamības ziņā," sacīja Austrijas veselības ministrs Johanness Rauhs.

Reaģējot uz gaidāmo tūristu pieplūdumu no Ķīnas, kur atcelti trīs gadus ilgie un ļoti stingrie "nulles Covid-19" ierobežojumi, tiek ņemti notekūdeņu paraugi no visām lidmašīnām, kas ierodas no Ķīnas, lai noskaidrotu, vai nav jauni Covid-19 vīrusa varianti. Piemēram, vīrusa BF7 variants, kas ir ļoti lipīgs, bet vairumā gadījumu ar viegliem simptomiem, nākot no Ķīnas un saslimšanas gadījumi ar to jau novēroti Spānijā.

Eiropas Savienība nav viena savā piesardzībā pret ceļotājiem no Ķīnas. Līdzīgus piesardzības pasākumus īsteno arī ASV, Kanāda, Lielbritānija, Japāna, bet Maroka pilnībā aizliegusi iebraukšanu tūristiem no Ķīnas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti