Ķīnā visi jaunie Covid-19 gadījumi – «importēti»; dzīve atgriežas ierastajā ritmā

Bijušajā koronavīrusa epidēmijas epicentrā – Ķīnā – izdevies ierobežot infekciju, un dzīve pamazām atgriežas ierastajā ritmā. Darbu atsākuši arī daudzi restorāni un citas sabiedriskas iestādes.

Ēdināšanas uzņēmumu pārstāvji informēja, ka vēl joprojām tiek īstenoti stingri profilakses pasākumi. Regulāri tiek pārbaudīts visu darbinieku veselības stāvoklis, bet telpas un darba virsmas dezinficē ik pēc divām stundām.

Vienlaikus darbu atsācis galvaspilsētas Pekinas Zooloģiskais dārzs un citas sabiedriskas iestādes. Ceļotājiem atkal ir iespēja apmeklēt un iepazīties ar daļu no slavenākā vēstures pieminekļa – Lielā Ķīnas mūra.

Tiesa, joprojām tiek ierobežots šo vietu apmeklētāju skaits.

Oficiālā Pekina arī norādīja, ka valstī pēdējo 24 stundu laikā ir apstiprināti 47 jauni inficēšanās gadījumi, un visi vīrusa nēsātāji ir ieceļojuši no ārvalstīm. Tāpēc pieņemts lēmums par ieceļotāju obligātām pārbaudēm.

Savukārt ekonomisti aprēķinājuši, ka epidēmijas dēļ valsts iekšzemes kopprodukts pirmajā ceturksnī samazināsies par 9%.

KONTEKSTS:

Jaunajā vīrusa Covid-19 izplatība sākās 2019.gada decembrī Ķīnā. Vīrusam strauji izplatoties pasaulē, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, ieviesti arī ierobežojumi uz robežām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti