Ķīna un ASV centīsies risināt tirdzniecības strīdus

Lai mēģinātu risināt samilzušos tirdzniecības strīdus, otrdien, 30. jūlijā, uz sarunām tiekas ASV un Ķīnas delegācijas. Divu dienu sanāksme notiek Šanhajā. Iespējas, ka abas pasaules lielākās ekonomikas panāks risinājumu, gan netiek vērtētas kā augstas.

Ķīna un ASV centīsies risināt tirdzniecības strīdusGints Amoliņš

  ASV un Ķīna viena pret otru pēdējos mēnešos ieviesušas jaunus tirdzniecības tarifus precēm vairāku simtu miljardu dolāru vērtībā. Abu valstu delegāciju tikšanās Šanhajā ir pirmās šāda veida klātienes sarunas kopš maija. Tomēr izlīgums šonedēļ vēl var netikt panākts. Turklāt ASV pirms dažām dienām paziņoja, ka dažas valstis sevi „neatbilstoši” identificē kā „attīstības valstis”.

  Vašingtona brīdināja, ka vairs neatzīs šo nāciju „attīstības valsts” statusu Pasaules Tirdzniecības organizācijā, ja 90 dienu laikā nebūs „būtisks progress” organizācijas noteikumu reformās. Šo ASV soli vērtē kā brīdinājumu tieši Ķīnai.

  Pekina vakar paziņoja, ka Vašingtonas draudi izgaismo Savienoto Valstu „uzpūtību un egoismu”. Attīstības valsts statuss Pasaules Tirdzniecības organizācijā tostarp pieļauj ilgākus termiņus brīvās tirdzniecības saistību izpildē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti