Ķīnā turpina pieaugt ar jauno koronavīrusu inficējušos un mirušo skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ķīnā turpina pieaugt ar jauno koronavīrusu inficējušos un mirušo skaits. Saskaņā ar jaunāko informāciju vīruss tagad izraisījis vismaz 26 nāves gadījumus, bet inficējušies vairāk nekā astoņi simti. Ķīna paplašina arī pārvietošanās ierobežojumus pilsētās, ietekmējot vairāku desmitu miljonu cilvēku ikdienu. Vīrusa epidēmijas epicentrā Uhaņas (Vuhaņas) pilsētā pieņemts lēmums desmit dienu laikā uzcelt jaunu slimnīcu ar simtiem gultasvietu. Pasaules Veselības organizācija tikmēr nolēmusi neizsludināt globālu veselības trauksmi saistībā ar jauno vīrusu.

ĪSUMĀ:

  • Ķīnā izplatās koronavīruss, kas ir maz izpētīts.
  • Miruši 26 cilvēki, vairāk nekā 800 ir inficējušies.
  • Ķīnā daudzās pilsētās ir noteikti būtiski pārvietošanās ierobežojumi.
  • Par vīrusa izplatīšanās centru uzskata Uhaņas pilsētu.
  • Sākta mobilās slimnīcas būvniecība.
  • Pasaules Veselības organizācija pagaidām nav izsludinājusi globālu trauksmi.

Ķīnā turpina pieaugt ar jauno koronavīrusu inficējušos un mirušo skaits
00:00 / 03:16
Lejuplādēt

Ķīnā jau vismaz desmit pilsētās izsludināti pārvietošanās ierobežojumi un apturēta sabiedriskā transporta kustība, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību. Piektdien, 24.janvārī, šādus ārkārtas pasākumus izsludināja vēl četrās pilsētas ap epidēmijas epicentru, tādējādi ierobežota jau vairāk nekā 40 miljonu iedzīvotāju pārvietošanās.

Pārvietošanās ierobežojumi katrā pilsētā atšķiras, taču vairumā apturētā sabiedriskā transporta kustība. Dažas pilsētas slēgušas tādas izklaides vietas kā kinoteātrus un bārus. 11 miljonu iedzīvotāju Uhaņā, kas ir vīrusa epicentrs, apturēta autobusu un metro kustība, izlidojošie avioreisi un no pilsētas izbraucošie vilcienu reisi. Iedzīvotājiem ieteikts neizbraukt no pilsētas.

Tāpat Uhaņas varasiestādes liegušas pilsētu atstāt tūristu grupām. Savukārt ceļu policija joprojām veic pilsētā iebraucošo un no tās izbraucošo privāto spēkratu pārbaudes, lai pārliecinātos, ka tajos netiek pārvadāti dzīvi mājputni vai savvaļas dzīvnieki.

Bet galvaspilsētā Pekinā atceltas sestdien, 25. janvārī, paredzētās vērienīgās ķīniešu Jaunā gada svinības. No sestdienas uz nenoteiktu termiņu būs slēgts arī tūristu iecienītais pils komplekss, bijusī monarhu rezidence Aizliegtā pilsēta. Honkongā atcelts starptautiskais karnevāls.

Ķīnas varasiestādes piektdien apstiprināja, ka jaunais vīruss tagad izraisījis 26 nāves gadījumus, un patlaban apstiprināti vairāk nekā 800 inficēšanās gadījumi. Vēl vairāk nekā tūkstotis cilvēku tiek pārbaudīti uz aizdomu pamata, ka arī viņi varētu būt inficējušies.

Epidēmijas epicentrā Vuhaņā sāk trūkt vietu slimnīcās un pieņemts lēmums sākt steidzami būvēt jaunu slimnīcu. Vietējie mediji ziņo, ka

slimnīcu ar 1000 gultasvietām plānots uzbūvēt 10 dienu laikā.

Ēka būs līdzīga tai, kura celta pie Pekinas, SARS vīrusa uzliesmojuma laikā 2003. gadā. Slimnīcas kopējā platība plānota 25 000 kvadrātmetru. Būves aprīkošana ar nepieciešamo tehniku aizņems divas līdz trīs dienas un tā darbu sāks 3. februārī.

Saskaņā ar iepriekšējo informāciju, kad apstiprinātais vīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits vēl bija 17, mirušie bija 48 līdz 89 gadus veci. Vairums upuru bija vecāka gada gājuma, un viņi jau cieta no citām hroniskām slimībām. Inficēšanās gadījumi konstatēti arī ārvalstīs - Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā, Dienvidkorejā, ASV, Vjetnamā un Singapūrā. Tomēr to skaits nav liels.

Daļēji šī iemesla dēļ Pasaules Veselības organizācija pēc divu dienu diskusijām vakar vakarā nolēma neizsludināt globālu veselības trauksmi saistībā ar šo vīrusu. Vismaz pagaidām, teica Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss. "Tā ir ārkārtas situācija Ķīnā, bet vēl nav kļuvusi par globālu veselības ārkārtas situāciju. Tomēr tā par tādu var kļūt," pauda Adanoms Gebrejesuss.

Organizācijas ģenerāldirektors uzsvēra, ka patlaban ārpus Ķīnas nav reģistrēti gadījumi, kad vīruss tiktu pārnests no cilvēku uz cilvēku. "Mēs zinām, ka Ķīnā ir reģistrēti gadījumi, kad vīruss pārnests no cilvēku uz cilvēku. Taču patlaban izskatās, ka tas notiek tikai ar ģimenes locekļiem un medicīnas darbiniekiem, kas aprūpē inficētos pacientus. Patlaban nav liecību, ka vīruss būtu bijis pārnests no cilvēka uz cilvēku ārpus Ķīnas robežām," norādīja Adanoms Gebrejesuss.

“Es domāju, ka vīruss diezgan ātri kļūs par globālu problēmu.

Pasaules Veselības organizācija sacīja, ka tai nepietiek informācijas, lai to formāli pasludinātu, un tagad tā pēta ceļus, kā vīruss izplatās ārpus Ķīnas. Skaidrs, ka Hubei provincē ir epidēmija, bet mums ir arī gadījumi Taizemē, ASV un citur,” norādīja Edinburgas Universitātes Infekcijas slimību profesors Marks Vulhauss.

Jaunais vīruss radījis īpašu satraukumu, jo ir līdzīgs SARS, kas šī gadsimta sākumā Ķīnā prasīja vairāku simtu cilvēku dzīvības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti