"Pēc projekta pabeigšanas Pekinas Tjaņdzjiņas un Hebei reģionam gadā tiks piegādāti apmēram 40 miljardi kilovatstundu elektroenerģijas jeb 10. daļa no Hebei provinces gada patēriņa. Tīrā enerģija veidos vairāk nekā pusi no apjoma, tādējādi izdosies ietaupīt aptuveni sešus miljonus tonnu ogļu un samazināt oglekļa dioksīda emisijas par apmēram 16 miljoniem tonnu gadā," pastāstīja stacijas būvniecības uzņēmuma pārstāvis Džans Longs.
Pēc darbu pabeigšanas Kubuki tuksnesī Iekšējās Mongolijas autonomajā reģionā izveidotās stacijas kopējā jauda būs 16 miljoni kilovatu, un pusi no tās nodrošinās saules paneļi. Ceturto daļu enerģijas ražos ar vēja palīdzību, bet stabilizēt piegādes palīdzēs modernā ogļu stacija. Pirmo uzbūvēs saules spēkstaciju ar jaudu 1 miljons kilovatstundu un enerģijas uzglabāšanas un pārvades iekārtas.
Projekts ir patiešām vērienīgs, un par to liecina kopējais investīciju apjoms – vairāk nekā 80 miljardi juaņu jeb gandrīz 11 miljardi eiro.
Oficiālā Pekina pēdējo gadu laikā veic lielas investīcijas tuksnešainajā reģionā, un tajā jau darbojas liela saules spēkstacija, kuras 196 tūkstoši fotoelementi saražojuši vairāk nekā 2,3 miljardus kilovatstundas zaļās enerģijas. Vienlaikus notiek smilšainā tuksneša "zaļināšana", un daļēja vai pilnīga veģetācija atjaunota trešajā tā daļā.