Ķīnā reģistrē jaunus saslimšanas gadījumus ar noslēpumainu vīrusu, divi miruši

Ķīnas centrālajā daļā turpina izplatīties jauns noslēpumains vīruss, kas līdz šim prasījis divu cilvēku dzīvības, bet svētdien varasiestādes paziņoja par 17 jauniem inficēšanās gadījumiem. Patlaban reģistrēti vairāki desmiti saslimšanas gadījumu, taču eksperti lēš, ka patiesais inficēto cilvēku skaits mērāms simtos.

Jaunais koronavīrusa tips radījis īpašu uztraukumu, jo ir līdzīgs SARS vīrusam, kas 2000. gadu sākumā prasīja simtiem cilvēku dzīvību. Turklāt tuvojas Ķīniešu Jaunais gads, kad, lai kopā ar ģimeni atzīmētu svētkus, pa visu valsti pārvietojas simtiem miljoni cilvēku, radot bažas par vīrusa izplatīšanos. Transporta mezglos ieviesti īpaši drošības pasākumi. 

Ķīnā izplatās neizpētīts vīrussGints Amoliņš

  Vīrusa uzliesmojuma epicentrā Ķīnas pilsētā Vuhaņā reģistrēti vēl 17 inficēšanās gadījumi, no kuriem trīs pacientu stāvoklis raksturots kā smags, svētdien paziņoja pilsētas varasiestādes. Inficētie ir 30 līdz 79 gadus veci.

  Līdz ar to Ķīnā kopumā reģistrēti 62 cilvēki, kas inficējušies ar noslēpumaino vīrusu. Piektdien publicētā pētījumā eksperti gan lēš, ka patiesais saslimušo skaits Vuhaņā drīzāk mērāms simtos.

  Lielbritānijā eksperti aplēsuši, ka inficējušies varētu būt pat 1700 cilvēku.

  Līdz šim miruši divi cilvēki. Tostarp trešdien mūžībā aizgāja kāds 69 gadus vecs vīrietis, kuram slimība bija izraisījusi plaušu tuberkulozi un nopietnas komplikācijas vairāku iekšējo orgānu darbībā.

  Par vīrusu pirmo reizi tika ziņots decembra nogalē. Secināts, ka tas ir jauna tipa koronavīruss. Šie vīrusi var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagām slimībām kā SARS. Smagais akūtais respiratorais sindroms jeb SARS uzliesmoja 2002. gadā Ķīnas dienvidos. SARS prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvību no aptuveni astoņiem tūkstošiem inficēto. Lielākā daļa upuru toreiz bija Ķīnā un Honkongā, taču vīruss prasīja dzīvības arī vairākās citās valstīs. Vīruss, kas tagad izplatās Vuhaņā, ir līdzīgs tam, kurš izraisīja SARS.

  Kaut uzliesmojums patlaban koncentrējas Ķīnas centrālas daļas pilsētā Vuhaņā, divi saslimšanas gadījumi ar šo vīrusu reģistrēti arī Taizemē un viens - Japānā. Saslimušie pirms nonākšanas slimnīcā bija apmeklējuši Vuhaņu, apstiprināja abu valstu iestādes.

  Par vīrusa avotu uzskata jūras velšu tirgu Vuhaņā. Tas kopš 1. janvāra ir slēgts.

  Pēc Ķīnas amatpersonu teiktā, saslimušie inficējās no saskares ar jūras veltēm. Līdz šīm nav reģistrēti vīrusa izplatīšanās gadījumi no cilvēka uz cilvēku, tomēr nevar izslēgt arī šādu iespēju. Pasaules Veselības organizācija un eksperti norāda, ka patlaban vēl nav pietiekami daudz datu un informācijas par jauno vīrusu, lai izdarītu galīgos secinājumus.

  Ķīnas Nacionālā veselības komisija svētdien paziņoja, ka, saskaņā ar tās ekspertu secinājumiem, „pašreizējā epidēmija joprojām ir novēršama un kontrolējama”. Komisija tomēr piebilda, ka

  jaunā vīrusa avots pagaidām nav atrasts, tāpat nav pilnībā izprasts, kā slimība izplatās.

  11 miljonu iedzīvotāju lielā Vuhaņa ir nozīmīgs transporta mezgls, kas īpaši noslogots ir patlaban. Ķīnā ir sākusies tā dēvētā Pavasara svētku ceļojumu sezona, kad simtiem miljonu ķīniešu īpaši aktīvi izmanto dzelzceļu un lidostas, lai apmeklētu savas ģimenes pirms sestdien, 25. janvārī, gaidāmā Ķīniešu Jaunā gada.

  Vuhaņas vadība apstiprināja, ka lidostās, dzelzceļa stacijās un autoostās uzstādīti infrasarkanie termometri. Pasažierus ar drudzi reģistrē, izsniedz aizsargmaskas un nodod pārbaudēm mediķiem. Šādas pārbaudes ieceļojušajiem no kontinentālās Ķīnas pastiprinājušas arī Hongkongas varasiestādes. Arī ASV Losandželosas, Sanfrancisko un Ņujorkas lidostas sākušas pastiprināti pārbaudīt cilvēkus, kas ierodas reisos no Vuhaņas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti