Ķīna publicē jaunus foto un video no Marsa

Ķīnas Kosmosa aģentūra publicējusi jaunus attēlus un video, kurus uzņēmis uz Marsa aizsūtītais robots pašgājējs. Unikālie kadri iegūti valsts pirmajā misijā uz Sarkanās planētas virsmas, kas pašlaik turpinās ļoti veiksmīgi.

Ķīnas Kosmosa aģentūras pirmie publicētie attēli no Marsa iemūžinājuši robota pašgājēja piezemēšanās brīdi, kad Sarkanās planētas virsmu tas sasniedza ar speciāla izpletņa palīdzību. Tie ir pirmie publicētie kadri kopš maija vidus, kad kosmosa kuģis "Tjan-Veņ" viens veiksmīgi nogādāja robotu pašgājēju "Žuron" paredzētajā vietā planētas ziemeļu puslodē.

Tieši piezemēšanās mirklis bija visriskantākais, ņemot vērā, ka pašgājēja krišanas ātrums, sasniedzot Marsa atmosfēru, bija jāsamazina no 4,8 kilometriem sekundē līdz 400 metriem sekundē.

Marsa pašgājējs "Žuron" ir pašlaik noceļojis 80 metrus. Tas ir labā stāvoklī, virzās uz priekšu pārliecinoši un ar katru dienu nonāk arvien tuvāk noteiktajiem mērķiem. Tā nosēšanās vietā ir relatīvi jauni krāteri un Marsam tipiskās smilšu kāpas. Tālākajā pusē ir dubļu vulkāni. Zinātniekiem ir interesants viss šis apvidus.

"Žuron" pēc nosēšanās nobrauca desmit metrus, pēc tam izvietojot uz zemes speciālu fotokameru, kas līdz tam bija piestiprināta zem robota. Līdz ar to tās palīdzību bija iespējams nofotografēt ne vien apkārtējo, bet arī pašu pašgājēju.

Nelielu pašgājēju uz Marsa savulaik nogādāja arī PSRS, tomēr to iekustināt tā arī neizdevās. Pašlaik uz Marsa atrodas arī jaunais ASV pašgājējs "Perseverance", kas gan iepriekš, gan arī turpmāk priecēs arī ar savām fotogrāfijām no Marsa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti