Ķīna notiesā embriju gēnu inženieri

Ķīnā notiesāts zinātnieks, kurš pirmais pasaulē modificējis dzīvu embriju gēnus. Gēnu inženierijas ekspertam He Džankui tiesa piespriedusi trīs gadus cietumā par eksperimentu veikšanu bez atļaujas un dokumentu viltošanu.

Ķīnas biofiziķis Hī Džankui izraisīja plašu starptautisku rezonansi un nosodījumu saistībā ar veiktajiem eksperimentiem, kuru rezultātā pirms gada piedzima pasaulē pirmie zīdaiņi ar embrija stadijā modificētiem gēniem. Šādi zinātnieks rīkojās, lai pasargātu vēl nedzimušos bērnus no HIV vīrusa, taču par savu rīcību plašākai sabiedrībai paziņoja tikai pēc procedūru veikšanas.

Tagad viņam piespriests trīs gadu ieslodzījums un gandrīz pusmiljona eiro naudassods. Šeņzenas tiesā paziņots, ka zinātnieks eksperimentējis ar embrijiem, lai iegūtu slavu un naudu, pārkāpjot ētikas normas un iedragājot Ķīnas medicīniskās aprūpes sistēmas reputāciju. 

Pats He Džankui uzskata, ka viņa darbs var palīdzēt ģimenēm un pat izglābt zīdaiņus no smagām slimībām:

“Pasaule jau ir nonākusi pie embriju gēnu modificēšanas. Ja tas nebūšu es, tas būs kāds cits cilvēks kādā citā vietā.”

Ķīnas mediji ziņo, ka Džankui bija uzrunājis septiņus pārus, kuros jaunās māmiņas nebija inficētas ar HIV vīrusu, bet viņu partneri bija. Pēc tam zinātnieks viltoja dokumentus, lai apietu eksperimenta ētikas izvērtēšanas procedūras un safabricēja informāciju, lai ārsti, pašiem to nezinot, divām sievietēm implantētu jau modificētus embrijus.

Trīs piedzimušie zīdaiņi pašlaik ir veseli, taču atrodas īpaša režīma aprūpē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti