Ķīnā jaunā koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 800

Jaunā koronavīrusa upuru skaits kontinentālajā Ķīnā sasniedzis 811 cilvēkus, svētdien paziņojusi Nacionālā veselības komisija. Tādējādi bojāgājušo skaits pārsniedzis to cilvēku skaitu, kas gadsimta sākumā nomira no akūtā elpošanas sistēmas sindroma (SARS).

Ķīnā pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti 89 jauni nāves gadījumi un 2656 jauni inficēšanās gadījumi. Lielais vairums nāves un inficēšanās gadījumu reģistrēti Hubei provincē.

Kopš infekcijas uzliesmojuma sākuma pagājušā gada decembrī kopumā reģistrēti 33 738 apstiprināti inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu.

Par infekcijas epicentru tiek uzskatīta Uhaņas pilsēta Hubei provincē, un tur reģistrēti 2147 no jaunajiem inficēšanās gadījumiem, kā arī 81 no jaunajiem nāves gadījumiem.

Kopumā no koronavīrusa izraisītās saslimšanas Uhaņā miruši 780 cilvēki.

Lai gan koronavīrus sasniedzis arī aptuveni 20 citas valstis, ārpus Ķīnas līdz šim reģistrēti tikai divi nāves gadījumi.

2002. un 2003.gadā visā pasaulē tika reģistrēti aptuveni 8000 inficēšanās gadījumi ar SARS, no inficētajiem nomira 800 cilvēki.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.

Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.

Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā. Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam.

Mirušo skaits tagad ir pārsniedzis SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma uzliesmojumā mirušo skaitu gan Ķīnā un Honkongā, gan citur pasaulē 2002. un 2003. gadā. SARS uzliesmojums prasīja apmēram 650 cilvēku dzīvību Ķīnā un Honkongā, kā arī vairāk nekā 120 cilvēku dzīvību citur pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti