Ķīna Honkongas dēļ vērš sankcijas pret ASV

Ķīna ar jaunām sankcijām atbildējusi uz ASV apstiprināto likumu Honkongas protestu atbalstīšanai. Turpmāk Honkongas ostas un lidostas oficiāli būs slēgtas ASV karakuģiem un iznīcinātājiem, kas līdz šim tur veica tehniskās apkopes.

Pekina arī plāno vērsties pret Savienotajās Valstīs balstītajām nevalstiskajām un cilvēktiesību organizācijām.   

Ķīnas Ārlietu ministrija apgalvoja, ka tādas organizācijas kā “Human Rights Watch” un Nacionālais demokrātijas fonds kūdot Honkongas iedzīvotājus uz separātiskām un vardarbīgām aktivitātēm.

Sankcijas ir reakcija uz ASV prezidenta Donalda Trampa parakstītu likumu, kurā pausts atbalsts demokrātijai un cilvēktiesībām Honkongā. Likumā arī piedraudēts atcelt līdzšinējās tirdzniecības privilēģijas Honkongai ar ASV, ja Ķīna turpinās ierobežot Honkongas iedzīvotāju pilsoniskās brīvības.

ASV turpmāk arī aizliegušas pārdot Honkongas policijai asaru gāzi, ūdens lielgabalus un citu ekipējumu, kas regulāri tiek izmantots pret protestētājiem.

KONTEKSTS:

Masu demonstrācijas Honkongā turpinās jau vairāk nekā piecus mēnešus, protestētājiem un policijai regulāri iesaistoties sadursmēs. Demonstranti Honkongā pieprasa demokrātiskas reformas, kā arī izmeklēšanu pret policiju, ko apsūdz par pārmērīga spēka pielietošanu. Ķīnas komunistiskā režīma ieceltās Honkongas valdības līderi šīs prasības līdz šīm noraidījuši.

24. novembrī Honkongā notika pašvaldību vēlēšanas, kurās nobalsojuši vairāk nekā 70% vēlētāju. Tajās labi panākumi demokrātijas atbalstītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti