Ķīna atgādina Honkongai par savu varu un izrāda tai aviācijas bāzes kuģi

Atzīmējot Honkongas atgriešanu savā kontrolē, Ķīna izrāda savus militāros muskuļus. Piektdien, 7.jūlijā, Honkongas ostā ieradies nesen pabeigtais Ķīnas aviācijas bāzeskuģis “Liaoniņ”, kas bija tā pirmais brauciens ārpus kontinentālās Ķīnas.

“Liaoniņ” ir Ķīnas vienīgais aviācijas bāzeskuģis.

1985. gadā Padomju Savienība to sāka būvēt kā aviācijas bāzes kreiseri ar nosaukumu “Rīga”, kas pēc pabeigšanas 1990. gadā tika pārsaukts, bet pēc tam pārdots Ķīnai, pārbūvēts un 2012. gadā nodots Ķīnas jūras spēkiem. Kuģa viesošanās Honkongā ir daļa no pasākumiem, kas saistīti ar 20. gadadienu, kopš Lielbritānija atteicās no Honkongas pārvaldes un tai tika piešķirts speciāls administratīvais statuss Ķīnas sastāvā.

Pēdējos gados politiskais klimats Honkongā bijis saspringts saistībā ar arvien skaļākajiem prasībām no Honkongas puses par lielāku autonomiju, demokrātiju un pat neatkarību.

Pirms trim gadiem Pekina paziņoja, ka atļaus Honkongas pilsētas administrācijas tiešas vēlēšanas, taču no iepriekš apstiprinātu kandidātu saraksta. Tas izraisīja ilgstošus masu protestus. Arī tagad izskan apsūdzības, ka aviācijas bāzeskuģa pietauvošana daļēji saistīta arī ar lielākas autonomijas pieprasītāju iebiedēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti