Ķīnā ar jauno koronavīrusu inficējušos skaits sasniedzis gandrīz 10 000

Pasaules Veselības organizācija (PVO) izsludinājusi starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā un tā izplatīšanos ārpus valsts robežām. Galvenās bažas ir par to, ka vīruss varētu nonākt valstīs, kurās ir vāja veselības aprūpes sistēma un tās nespētu tikt galā ar iespējamu uzliesmojumu. Ārpus Ķīnas konstatēti vairāki desmiti inficēšanās gadījumu pārdesmit valstīs. Pašā Ķīnā reģistrēto inficējušos skaits sasniedzis gandrīz 10 000 un miruši vismaz 213 cilvēki.

ĪSUMĀ:

 • PVO lielākās bažas  - vīrusa izplatība uz valstīm ar vājāku veselības sistēmu.
 • Ārpus Ķīnas reģistrēti vismaz 98 inficēšanās gadījumi 18 dažādās valstīs.
 • PVO: nav nekāda iemesla ierobežot tirdzniecību un ceļošanu uz Ķīnu.
 • Vairākas valstis tomēr aicinājušās savus pilsoņus neceļot uz Ķīnu.
 • Desmitiem lidsabiedrību atcēlušas reisus uz Ķīnu.
 • Pasaules valstis turpina evakuēt savus pilsoņus no vīrusa epicentra Uhaņas.

Ķīnā ar jauno koronavīrusu inficējušos skaits sasniedzis gandrīz 10 000Gints Amoliņš

  Līdz ar starptautiskās ārkārtas situācijas izsludināšanu pasaules valstis ir aicinātas savu rīcību cīņā pret jaunā tipa koronavīrusa izplatību savstarpēji koordinēt PVO uzraudzībā.

  Iepriekš bijušas izsludinātas piecas globālās ārkārtas situācijas, pēdējās no kurām saistībā ar Zikas un Ebolas vīrusu uzliesmojumu.

  Pēc ārkārtas sanāksmes Ženēvā par lēmumu izsludināt starptautisko ārkārtas situāciju jaunā koronavīrusa dēļ. ceturtdien vakarā paziņoja PVO ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss.

  "Šīs deklarācijas galvenais iemesls nav notiekošais Ķīnā, bet gan tas, kas notiek citās valstīs. Mums lielākās bažas rada iespēja, ka vīruss izplatīsies uz valstīm, kurās ir vājāka veselības sistēma un kuras ar to nav gatavas tikt galā," teica Gebrejesuss.

  PVO dati liecina, ka ārpus Ķīnas reģistrēti vismaz 98 inficēšanās gadījumi 18 dažādās valstīs, taču nav neviena nāves gadījuma. Lielākā daļa inficēšanās gadījumu ārpus Ķīnas konstatēta cilvēkiem, kas bija apmeklējuši Uhaņu Hubajas provincē, kas ir jaunā vīrusa epidēmijas epicentrs. Tomēr starptautiski astoņos gadījumos pacienti inficējušies no cilvēkiem, kas bija apmeklējuši Ķīnu – Vācijā, Japānā, Vjetnamā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

  PVO ģenerāldirektors Gebrejesuss atzinīgi novērtēja Ķīnas valdības īstenotos pasākumus vīrusa izplatības iegrožošanai. Viņš arī teica, ka nav nekāda iemesla ierobežot tirdzniecību un ceļošanu uz Ķīnu.

  Vairākas valstis tomēr aicinājušās savus pilsoņus neceļot uz Ķīnu, tostarp šorīt Vācija. Arī Savienotās Valstis, kur Čikāgā reģistrēts pirmais gadījums, kad vīruss pārnests no cilvēku uz cilvēku.

  Desmitiem lidsabiedrību atcēlušas reisus uz Ķīnu. Arī Itālijas valdība ceturtdien apturēja visus avioreisus starp Itāliju un Ķīnu. Lēmums pieņemts pēc tam, kad infekciju ar vīrusu Romā apstiprināja diviem ķīniešu tūristiem, kā tiek ziņots, vīram un sievai.

  Pirms tam ceturtdien atsevišķā incidentā sešiem tūkstošiem pasažieru bija liegts nokāpt no kruīza kuģa Itālijas ostas pilsētā Čivitavekijā, jo pastāvēja aizdomas, ka diviem ķīniešu tūristiem uz klāja arī ir infekcija. Taču koronavīrusa testi abiem bija negatīvi, un visiem pasažieriem vakarā ļāva nokāpt no kuģa.

  Pasaules valstis turpina evakuēt savus pilsoņus no vīrusa epidēmijas epicentra Uhaņas, simtiem jau repatriēti.

  Ķīnā koronavīrusa epidēmijā miruši jau 213 cilvēki, liecina jaunākie varasiestāžu publicētie dati. Reģistrēto inficējušos skaits pietuvojies 10 000 atzīmei. Vēl 100 000 cilvēku ir mediķu uzraudzībā ar iespējamiem saslimšanas simptomiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti