Ķīna apstiprina ierobežojumus naftas produktu piegādēm Ziemeļkorejai

Ķīna no 1.oktobra ierobežos naftas produktu eksportu uz Ziemeļkoreju, sestdien paziņojusi Ķīnas Tirdzniecības ministrija, apstiprinot Pekinas dalību jaunajās ANO sankcijas pret Phenjanu. Tai pat laikā tiek ziņots par zemestrīci Ziemeļkorejā, kas varētu liecināt par jaunu kodolizmēģinājumu.

ANO Drošības padome 11.septembrī vienbalsīgi pieņēma ASV izstrādāto rezolūciju par jaunām sankcijām pret Ziemeļkoreju, kas šomēnes veica ūdeņraža bumbas izmēģinājumu.

Ķīnas Tirdzniecības ministrija savā tīmekļa vietnē atkārtoja ANO rezolūcijas noteikumus, uzsverot, ka ANO dalībvalstis ierobežos naftas produktu eksportu uz Ziemeļkoreju 500 000 barelu apjomā gada pēdējos trīs mēnešos, kā arī divu miljonu barelu apjomā gadā, sākot ar nākamo gadu.

Ministrija arī paziņoja, ka ieviesusi "visaptverošu aizliegumu" ievest tekstilizstrādājumus no Ziemeļkorejas, atkārtojot vēl vienu sankciju rezolūcijā minēto punktu.

Vašingtona līdz šim ir vainojusi Pekinu par nepietiekamiem centieniem, izdarot spiedienu uz Phenjanu, lai tā atteiktos no savas kodolprogrammas.

Vašingtona sākotnēji bija piedāvājusi bargākas sankcijas, tomēr Krievijas un Ķīnas spiediena rezultātā pārstrādāja rezolūcijas projektu, atsakoties no prasības noteikt pilnīgu naftas embargo Ziemeļkorejai un iesaldēt tās līdera Kima Čenuna aktīvus.

Sankcijas tomēr paredz aizliegumu importēt Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumus, piegādāt tai dabasgāzi, nosaka griestus naftas produktu piegādēm un ierobežo naftas piegādi pašreizējā apjomā.

Sankciju rezolūcijā arī aizliegts izsniegt jaunas darba vīzas ziemeļkorejiešu viesstrādnieku nodarbināšanai, kā arī aicināts valstīm ziņot par datumu, kad Ziemeļkorejas viesstrādnieki vairs netiks nodarbināti.

Rezolūcija arī paredz kuģu pārmeklēšanu, ja pastāv aizdomas, ka tie transportē kravu, ko aizliegušas Apvienotās Nācijas. Tomēr vispirms ir jāgūst kuģa karoga valsts piekrišana.

Sākotnējais rezolūcijas projekts paredzēja šādu kuģu pārmeklēšanu ar spēku, tomēr turpmāko sarunu gaitā šī prasība tika atmesta.

Kopš Ziemeļkoreja 2006.gadā pirmo reizi veica atombumbas izmēģinājumu, šī ir jau astotā reize, kad tai piemērotas sankcijas.

Sankciju mērķis ir izolēt Ziemeļkoreju, neatstājot tai citu iespēju, kā sēsties pie sarunu galda.

Tikmēr vairāki mediji ziņo par 3,4 balles spēcīgu zemestrīci Ziemeļkorejā, kas varētu liecināt par kārtējo kodolizmēģinājumu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti