Dienas notikumu apskats

Pētījums: lielākā daļa "Danske Bank" Igaunijas filiāles klientu bijuši aizdomīgi

Dienas notikumu apskats

ES līderi vienojas par īpaša «Brexit» samita sasaukšanu

Kims cer uz drīzu tikšanos ar Trampu

Kims cer uz drīzu tikšanos ar Trampu

Noslēgusies Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina trīs dienu vizīte Ziemeļkorejā. Īpašā preses konferencē Muns paziņoja, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns cer uz drīzu tikšanos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins patlaban ir kā tilts starp Ziemeļkoreju un pārējo pasauli, ko ilgstoši satraucis Kima Čenuna kodolbruņošanās temps un naidīgās attiecības ar otru kodollielvaru ASV. Mums Džēins bija pirmais, kurš pēc ilgstoša attiecību sasaluma panāca tikšanos ar noslēgtās kaimiņvalsts līderi Kimu Čenunu un bruģēja ceļu Ziemeļkorejas un ASV samitam. Tas notika 12.jūnijā Singapūrā.

Aizturētu elpu pasaule sekoja līdzi divus iepriekš ļoti naidīgu cilvēku rokasspiedienam. Singapūrā arī parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmās strādāt kodolatbruņošanās virzienā. Lai arī Tramps to pasniedza kā milzu veiksmi, daudzi kritizēja to, ka šī vienošanās neparedz nekādus konkrētus soļus, un drīz vien jau sekoja pirmā vilšanās, kad Vašingtona un Phenjana paudušas atšķirīgus viedokļus par to, ko šī vienošanās īsti nozīmē un kā tā tiks īstenota.

Taču tagad - pēc trīs dienu vizītes Ziemeļkorejā - Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins atkal atvedis cerīgu vēsti, proti, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns vēlas drīzā laikā atbrīvoties no kodolraķetēm un atkal tikties ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Viņš arī aicinot uz Ziemeļkoreju atbraukt ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo, pēc kura pirmās vizītes Phenjana izplatīja nopēlumu pilnu paziņojumu, ka ASV izdara spiedienu, liekot pasaulei atkal saspringt par atjaunotu konfliktu.

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins Ziemeļkorejā uzrunāja sabiedrību par kodolatbruņošanos un abu Koreju apvienošanos. Un, tagad, atgriezies mājās, viņš uzsver, ka

konflikta tālākais risinājums tagad ir ļoti atkarīgs no ASV.

Nedēļas sākumā Kims Čenuns arī pavēstīja, ka ir gatavs pieņemt starptautiskos ekspertus, kas izpētītu galvenās kodolmateriāla ražošanas vietas.

Eksperti ir piesardzīgi par Ziemeļkorejas vēlmi sadarboties, norādot, ka atbrīvošanās no kodolraķetēm, pat ja vārdos atbalstīta un pat ja ASV atcels virkni sankciju, Kimam Čenunam nav vienkārša, jo viņš drīzāk vēlētos, ka Ziemeļkoreju pasaulē redz kā kodollielvaru. Kad un vai varētu notikt Trampa un Kima tikšanās, patlaban vēl nav zināms.

KONTEKSTS:

ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns tikās jūnija sākumā Singapūrā. Toreiz abi valstu vadītāji parakstīja vienošanos par Korejas pussalas kodolatbruņošanos, tomēr tajā netika minēti nekādi konkrēti soļi, lai to sasniegtu.

Baltais nams apstiprinājis, ka notiek gatavošanās darbi otrajam Kima un Trampa samitam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti