Kims Čenuns publiski nav redzēts jau teju divas nedēļas: Ziemeļkoreja klusē par viņa veselību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ziemeļkoreja aizvien neatklāj, kāds ir diktatora Kima Čenuna patiesais veselības stāvoklis. ASV medijos ir izskanējušas ziņas, ka viņam veikta sirds operācija un tagad veselība ir ievērojami pasliktinājusies. Tas radījis dažādus minējumus par kodolvalsts varas nākotni un to, vai Kima Čenuna pazušanai nav sakars ar Covid-19. 

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pēdējo reizi publiski bija manīts pirms nepilnām divām nedēļām, uzstājoties valsts medijos. Taču pēc tam viņš vairs nav bijis redzams pat sava vectēva, Ziemeļkorejas dibinātāja un komunistiskā vadoņa Kima Irsena piemiņas parādē.

Kamēr Ziemeļkorejas mediji turpina klusēt, Dienvidkorejā vēsta, ka Kims Čenuns, kurš cieš no aptaukošanās, ir kaislīgs smēķētājs un sirgst ar sirds slimībām, ir pārcietis kardiovaskulāru operāciju un tagad atgūstas Kumganga kalnu kūrortā. Savukārt ASV plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz slepeno dienestu informāciju, ziņo, ka Ziemeļkorejas līdera veselības stāvoklis esot būtiski pasliktinājies, taču, cik nopietni, to esot grūti patlaban noteikt.

“Šie ziņojumi ir parādījušies, taču mēs nezinām, kā ir. Mums bija ļoti labas attiecības. Es vēlu viņam visu labāko. Ja ir tā, kā teikts ziņojumos, tad stāvoklis ir ļoti nopietns,” sacīja ASV prezidents Donalds Tramps.

Situācijai Ziemeļkorejā, kas vēl nesen veikusi kārtējos raķešu izmēģinājumus, iespēju robežās rūpīgi turpina sekot arī citas reģiona valstis.

“Japāna ar lielu interesi apkopo un uzmanīgi analizē visu iespējamo informāciju un rīcību no Ziemeļkorejas puses. Mēs pagaidām atturamies no komentāriem, bet turpinām šajā  ziņā sadarboties ar ASV un citām valstīm,” informēja Japānas valdības pārstāvis Suga Jošihide.

Tikmēr Kima Čenuna joprojām neskaidrā pazušana radījusi spekulācijas par to, kas notiktu ar kodolvalsts varu diktatora nāves gadījumā. Tikai 36 gadus vecajam līderim nav plaši zināmu radinieku, kas to varētu pārmantot, lai gan neoficiāli tiek uzskatīts, ka viņam varētu būt trīs bērni. Redzamākā no viņa tuvajiem cilvēkiem ir māsa, kas atbild par propagandu valstī un tiek uzskatīta par komunistiskās valsts otro ietekmīgāko personu.

Spekulācijas virmo arī par to, vai Kima Čenuna pazušanā nav vainojama patlaban globālā sērga – Covid-19. Ziemeļkoreja gan turpina apgalvot, ka valstī visu šo laiku nav neviena atklāta gadījuma un drošības pasākumi esot noteikti, jo ar vīrusu cīnās pārējā pasaule. Pretējo pauž kaimiņos esošā Dienvidkoreja, sakot, ka informācija nav patiesa, jo arī nešaubīgi noslēgtā Ziemeļkoreja tomēr uztur saiknes ar Ķīnu, kur vīruss izcēlās. Un, visticamāk, arī pāri robežām saņem infekciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti