Panorāma

Rīgā noslēdzas militārās mācības "Namejs"

Panorāma

Krievija raida desmitiem raķešu uz Ukrainas pilsētām

Kijivieši: Ir šausmīgi, bet panikas nav

Kijivas žurnālists: Triecienu laikā bija šausmīgi, bet nav panikas

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā situācija Krievijas raķešu uzbrukumu laikā bija šausminoša, tomēr cilvēki nekrita panikā, sarunā ar Latvijas Televīziju stāsta ukraiņu žurnālists Bohdans Burjaņenko.

Kijivas televīzijas žurnālists Burjaņenko kopš kara sākuma turpina dzīvot un strādāt Ukrainas galvaspilsētā. Darbs viņa redakcijā nav pārtrūcis ne mirkli. Taču, ja iepriekš varējām ar viņu sarunāties pa dažādiem saziņas kanāliem internetā, pēc šā rīta apšaudēm ar to bija problēmas, tāpēc nācās paļauties tikai uz telefona sakariem.

"Kad notika pirmais sprādziens, es biju mājās, un tā sanāca, ka pirmais sprādziens nogranda burtiski 800 metrus no manas mājas.

Vispirms es skrēju patverties uz savas mājas pagrabu, lai pārlaistu pirmo triecienu vilni, jo tie bija ļoti, ļoti, ļoti tuvu manai mājai. Tas ir Kijivas centrs. Ševčenko bulvāra un Vladimirskas ielas krustojums, kur trāpīja divas raķetes. Ševčenko parks un blakus Gruševska piemineklis," stāsta Bohdans,

Nogaidījis Bohdans steidzās tikt drošākā patvērumā – uz metro staciju.

Kijivas iedzīvotāji patvērušies metro, glābjoties no Krievijas raķešu triecieniem
Kijivas iedzīvotāji patvērušies metro, glābjoties no Krievijas raķešu triecieniem

Kijivas metro ir viens no dziļākajiem pasaulē un spēj izturēt ļoti spēcīgus triecienus. Tādēļ metro kā drošāko vietu izraudzījās daudzi.

"Tūkstošiem kijiviešu tūlīt pēc gaisa trauksmes izsludināšanas, pēc sprādzieniem devās lejā uz metro. Bet gribu atzīmēt, ka cilvēkos panikas nebija," secina Bohdans.

"Lai arī metro stacijā bija ļoti daudz cilvēku, protams, skats bija ļoti tāds šausminošs, teiksim tā, kad visi ar ģimenēm sēž un neviens neko nesaprot. Bet neviens nekrita panikā. Daudzās metro stacijās cilvēki dziedāja dziesmas, lai sevi uzmundrinātu."

Tā bija gan savas pilsētas Kijivas himna, gan arī citas dziesmas, kas palīdzēja pārciest uzbrukumus. Un dziesmas skanēja ne tikai metro. Dziedāja arī bērnudārza patvertnē – Ukrainas valsts himnu.

Tiklīdz gaisa trauksme bija garām, pie darba ķērušies sprādzienu seku likvidētāji.

"Braucu garām vairākiem benzīntankiem – tur rindu nav, veikalos arī nav rindu. Situācija ir mierīga. Lielā skaitā strādā mūsu komunālie dienesti – atjauno raķešu triecienos sabojāto ceļu segumu," stāsta Bohdans.

Arī viņš ar saviem TV kolēģiem turpina darbu; darbs organizēts tā, lai varētu strādāt, arī atrodoties patvertnē.

KONTEKSTS: 

10. oktobrī Krievija ar raķetēm īstenoja masīvus uzbrukumus Ukrainas pilsētām, apšaudot civilās infrastruktūras objektus un pilsētu dzīvojamos rajonus. Uzbrukumos nogalināti vismaz 11 cilvēki, vairāk nekā 80 ir ievainoti.

Krievijas uzbrukums tiek vērtēts kā Kremļa atriebība par 8. oktobrī notikušo sprādzienu uz Kerčas tilta, kas okupēto Krimas pussalu savieno ar Krievijas teritoriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti