Panorāma

Aizlūdz par Holodomora upuriem

Panorāma

Panorāma

Kijivā izveidotas sildīšanās vietas

Kijivā izveidotas sildīšanās vietas. Reportāža no Ukrainas galvaspilsētas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

“Ja Putins bija cerējis mūs salauzt, tad viņš ir izdarījis pretējo – vēl vairāk saliedējis,” tā saka Ukrainas galvaspilsētas Kijivas iedzīvotāji. Pēc tam, kad Krievijas uzbrukumos smagi cietusi elektropiegādes sistēma, Kijivā izveidotas “Neuzvaramības stacijas” jeb punkti, kur cilvēki var nākt kopā, sasildīties, uzlādēt telefonus un lietot internetu tajos mirkļos, kad Krievijas apšaužu dēļ pilsēta palikusi piemēram, bez elektrības vai interneta. Kijivā patlaban atrodas arī Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa

Silta tēja, iespēja uzlādēt mobilo telefonu un vienkārši pabūt kopā laikā, kad mājās ir tumšs, nav siltuma un elektrības – tāda ir šo sasildīšanās centru būtība, un Kijivā šādi centri ir ap 400. Tie iekārtoti dažādās sabiedriskās vietās – teātru telpās, informāciju centros, sporta kompleksos, āra teltīs un citur, kur cilvēkiem ir vieglāk pulcēties un piekļūt.

Šonedēļ masīvos Krievijas uzlidojumos lielākoties enerģētikas piegādes objektiem, gan Kijiva, gan Ļviva, gan citas vietas valstīs, faktiski kļuva tumšas un aukstas. Un lai gan dienesti cenšas atjaunot sapostīto, tas nevedas tik ātri, un ukraiņi cenšas cits citam palīdzēt, kā vien spēj. 

Kijivā ir jau satumsis, laiks ir auksts, drēgns un lietains, un izturēt mājās bez siltuma un elektrības ir ļoti grūti. Un vēl lielākā tumsā un grūtībās ir cilvēki reģionos tuvāk pie frontes. Šādos apstākļos kara elpa šķiet vēl baisāka. Kijivā ļoti jūtams, ka cilvēki taupa elektrību. Pilsēta ir daudz tumšāka, māju logi ir tumši, ir ļoti minimāls ielu apgaismojums, vietām rūc ģeneratori, ražojot savu individuālu enerģiju, piemēram, viesnīcām. Ukrainas prezidents Volodmirs Zelenskis šo jau ir nosaucis par Krievijas uzbrukumu cilvēcei, jo šādos enerģijas pārrāvumos atstājot bez gaismas, ūdens un siltuma cilvēkus, cieš tieši visnesaizsargātākie, sievietes un bērni.

Bet Ukraiņi paši saka, ka ir gatavi pārciest šīs grūtības, lai tikai atbrīvotos no Krievijas terora un uzvarētu.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

9. novembrī Krievijas karaspēka vadība paziņoja, ka ir pieņemts lēmums par karaspēka izvešanu no Hersonas pilsētas un pārcelšanos uz Dņepras upes kreiso krastu. 11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti