Pusdiena

Policija uziet vērienīgas narkotiku ražotnes; aizturētas deviņas personas

Pusdiena

Samitā par klimata pārmaiņām galvenais jautājums, kur rast naudu jaunajām tehnoloģijām

Kijevas tiesa atbrīvo aizturēto Gruzijas eksprezidentu Saakašvili

Kijevas tiesa atbrīvo aizturēto Gruzijas eksprezidentu Saakašvili

Kijevas tiesa no ieslodzījuma atbrīvojusi pirms dažām dienām Ukrainā aizturēto Gruzijas eksprezidentu Mihailu Saakašvili.

Prokuratūra viņu apsūdz par naudas saņemšanu no Krievijas ar mērķi Ukrainā sarīkot apvērsumu.

Saakašvili apsūdzības noraida, bet apsūdz Ukrainas varasiestādes par korupciju un nevēlēšanos cīnīties pret to. Aizvadītajā nedēļas nogalē Saakašvili atbalstam Kijevas ielās izgāja vairāki tūkstoši cilvēku, pieprasot prezidenta Petro Porošenko atkāpšanos.

Saakašvili Ukrainā aizturēja piektdien uz apsūdzību pamata par finansējuma iegūšanu Porošenko gāšanai. Prokuratūra pieprasīja Saakašvili piespriest pirmstiesas mājas arestu uz diviem mēnešiem.

Kijevas tiesa pirmdienas, 11. decembra, vakarā šo prasību tomēr noraidīja un Saakašvili no apcietinājuma atbrīvoja. Tiesas zālē viņa atbalstītāji, starp kuriem atradās arī bijusī Ukrainas premjere Jūlija Timošenko, spriedumu sagaidīja ar aplausiem.

Pirms tam Saakašvili žurnālistiem paziņoja, ka sevi neuzskata par „aizturēto”, bet gan „karagūstekni”.

„Šis ir process, kas izsaucis visas pasaules uzmanību, bet viņi izlēmuši, ka tas ir jārīko telpā, kuras izmērs ir 10 kvadrātmetri. Es gribu atbalstīt visus cilvēkus, kas izgājuši ielās pēc Maidana bezprecedenta lielā skaitā. Tā nav kustība par Saakašvili. Cilvēki neiziet ielās par Saakašvili, cilvēki iziet ielās par sevi," pauda Saakašvili.

Ukrainas ģenerālprokuratūra paziņojusi, ka Saakašvili rīkotās protesta akcijas finansējis prokremliski noskaņotā eksprezidenta Viktora Janukoviča „ģimenes baņķieris" Sergejs Kurčenko, kurš Saakašvili dibinātajai Jauno spēku kustībai nodevis pusmiljonu dolāru. Gan Janukovičs, gan Kurčenko atrodas Krievijā. Saakašvili apsūdzības nosaucis par smieklīgām un prokuratūru apsūdz par centieniem pārtraukt viņa sabiedriskās aktivitātes.

Pēc viņam labvēlīgā sprieduma paziņošanas Saakašvili pirmdien teica, ka turpinās savas politiskās aktivitātes ar mērķi panākt, viņa vārdiem, „konstitucionālu, mierīgu, bet ļoti nepieciešamu varas pārēju” Ukrainā. Varasiestādes viņš apsūdzēja par korupciju un „varas uzurpāciju”. Vienlaikus Saakašvili piebilda, ka viņam neesot ambīcijas uz prezidenta posteni. Saakašvili tagad ir persona bez pilsonības – viņam atņemta gan Gruzijas, gan Ukrainas pilsonība.

Ukrainas prezidents Porošenko Saakašvili iecēla par Odesas apgabala gubernatoru 2015.gadā. Taču pusotru gadu vēlāk Saakašvili no amata atkāpās un nostājās pret Porošenko, viņu apsūdzot par cīņas pret korupciju bremzēšanu.

Jau ziņots, ka arī piektdien Kijevas ielās izgāja simtiem Saakašvili atbalstītāju, lai protestētu pret viņa aizturēšanu. Iepriekš viņam izdevās izvairīties no aresta, jo atbalstītāji viņu izrāva no policijas auto.

Saakašvili pašlaik ir persona bez pilsonības. Gruzijas pilsonība viņam jau bija atņemta, bet Ukrainas pilsonību viņam šovasar atņēma Porošenko. Par spīti tam Saakašvili nesen atgriezās Ukrainā, kuras varasiestādes viņu apsūdzēja par robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti