Kijevai izdevies no separātistu gūsta atbrīvot 1200 cilvēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kijevai izdevies atbrīvot 1200 cilvēku, kuri atradās prokremlisko separātistu gūstā, pirmdien paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko, kurš ieradās vizītē Mariupolē. Kaut arī pēc pamiera noslēgšanas ziņots par atsevišķām sadursmēm netālu no stratēģiski svarīgās ostas pilsētas, Porošenko solīja darīt visu iespējamo, lai to saglabātu. 

Par vairāk nekā 1200 cilvēku atbrīvošanu no prokremlisko separātistu gūsta Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņoja pēcpusdienā, ierodoties stratēģiski svarīgajā Mariupoles pilsētā Doņeckas apgabalā, pie Azovas jūras krastiem. Tiek ziņots, ka, neskatoties uz piektdien Minskā noslēgto pamieru, Mariupoles pievārtē ik pa laikam ir notikušas apšaudes. Taču ne pietiekamas, lai pamieru, kaut trauslu, pasludinātu par beigušos.  

Saskaņā ar Porošenko vārdiem, šos cilvēku izdevies atbrīvot pēdējās četrās dienās. Tajā pašā laikā nav zināms, vai viņi atbrīvoti gūstekņu apmaiņas laikā, par ko abas puses vienojās līdz ar pamieru.  

Mariupolē Ukrainas prezidents apsolīja, ka pieturēsies pie centieniem mierīgā ceļā atrisināt konfliktu, kurā Kijeva par separātistu atbalstīšanu apsūdz Kremli.  

„Es kā prezidents darīšu visu, kas manos spēkos, lai saglabātu mieru. Šodien visa valsts ir vienota mierā, un esmu ļoti priecīgs, ka Ukraina un tās tauta demonstrē šādu atbildīgu rīcību. Mēs esam gatavi aizstāvēt savu valsti. Mūsu armija, bruņoti spēki, gvarde, robežsargi - viņi tur pulveri sausu. Bet attiecībā uz politiskiem lēmumiem mēs darīsim visu iespējamo, līdz mierīga noregulējuma iespējas nebūs izsmeltas,” solīja Porošenko.

Tikmēr organizācija „Amensty International” informēja, ka tā ir dokumentējusi augošu noziegumu skaitu - „nolaupīšanas, nelikumīgas aizturēšanas, sliktu apiešanos, laupīšanu, izspiešanu un iespējamas „nāvessoda” izpildes”, kuras veic viens Kijevas pusē karojošs bataljons Luganskas apgabalā. Organizācija īpaši norādīja uz bataljona „Aidar” darbību Luganskas ziemeļos, kas ir viens no 30 brīvprātīgo bataljoniem, kuri nav cieši saistīti ar Ukrainas drošības spēkiem.  

„Amensty International” vadītājs Salils Šetijs telekanālam „Euronews” norādīja, ka visu iesaistīto pušu rīcība ir rūpīgi jāizmeklē.

„Līdz mums nonāk ziņojumi par dažāda veida pārkāpumiem, arī par nepārdomātām artilērijas apšaudēm. Tie ir jāizmeklē, un mēs aicinām to darīt. Jo kara situācijā, ja vien neiedziļināmies detaļās, nevaram būt pilnībā pārliecināti. Bet no tā visa, ko esam redzējuši, mēs varam būt diezgan pārliecināti, ka par kara noziegumiem var tikt apsūdzētas abas puses,” pauda Šetijs.

Pēc tikšanās ar „Amensty International” vadību, Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks solīja, ka valdība sauks vainīgos pie atbildības. Viņš uzsvēra, ka „visi noziegumu izdarītāji ir vienlīdzīgi likuma priekšā”.

Jau ziņots, ka piektdien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Kijeva un pašpasludināto neatzīto Doņeckas un Luhanskas tautas republiku pārstāvji parakstījuši protokolu par uguns pārtraukšanu. Tomēr jau nākamās dienas rītā tika ziņots par vienošanās pārkāpumiem.

Pēc Krimas aneksijas prokrieviskie separātistu kaujinieki aktivizējās Ukrainas dienvidaustrumos. Rietumvalstis aicināja Krieviju ietekmēt separātistus un panākt ieroču nolikšanu, taču Maskava norobežojas no pašpasludinātajām "tautas republikām" un ļauj agresijai trupināties. Kijeva pārmet Krievijai separātistu tehnisko un finansiālo atbalstu, un ziņo, ka Donbasā darbojas vismaz četras krievu armijas taktiskās grupas – kopumā vismaz 1600 cilvēki.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti