Ziņu speciālizlaidums

Vai izdosies apturēt Krieviju?

Ziņu speciālizlaidums

Krievijas iebrukums Ukrainā. Ziņu speciālizlaidums 03.03.2022. plkst. 15.00

Kijevā problēmas ar pārtikas un degvielas piegādēm

Kijevā problēmas ar pārtikas un degvielas piegādēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kijevā trešdien pamazām sāka just problēmas ar pārtikas un degvielas piegādēm. Daudzas līdzšinējās loģistikas ķēdes ir pārrautas. Tā pastāstīja Kijevas televīzijas žurnālists Bohdans Burjaņenko.

Viņš norādīja, ka pie Kijevas daudzi tilti ir uzspridzināti. Rietumu, Varšavas virzienā no Kijevas ceļi ir nobloķēti. "Tieši tās ir trases, pa kurām parasti brauc  pārvadātāji, kas piegādā pārtiku. Tagad tos ceļus nevar izmantot. Nav tiltu," stāstīja vīrietis. Problēmas esot arī dienvidu virzienā, kuru gan izdodas kontrolēt Ukrainas varai. Tomēr daudzi uzņēmēji baidoties sūtīt savus smagos auto. "Visu laiku ir iespēja, ka var notikt uzlidojums vai teroristisks uzbrukums," sacīja Burjaņenko.

Problēma ir arī ar degvielas piegādi benzīntankos. Vairākums no tiem nedarbojas. Tāpat arī vairs nav dažādu pārtikas produktu – maizes, piena, olu, svaigas gaļas.

"Ir daudzi arī aizbraukuši no Kijevas. Kad es runāju ar tirgotājiem, viņi saka – mums vienkārši nav, kas cep maizi. Mums nav, kas strādā zivju nodaļā vai gaļas nodaļā. Bet daudzi lielveikali tagad cenšas sakārtot savu loģistiku, lai svaigus produktus varētu pievest. Ir arī problēma ar aptiekām. Tur ir lielas rindas, jo visā pilsētā nav palicis daudz aptieku, kas strādā," stāstīja žurnālists.

Kijevas iedzīvotāji ilgu laiku pavada metro stacijās, kas atrodas vairāk nekā 100 metrus zem zemes un var izturēt spēcīgus gaisa uzlidojumus. "Tā laikam ir Kijevā visdrošākā vieta. Pilsētā ir izveidoti daudzi kontrolposteņi. Tas ir ļoti labi. Ikviena transporta un cilvēku pārvietošanās tagad tiek kontrolēta, jo tomēr pilsētā ir vēl palikuši diversanti, kas tiek meklēti un neitralizēti. Situācija ir sarežģīta, bet tomēr sajūta ir droša," norādīja Burjaņenko.

Kijevas televīzija turpina strādāt arī kara apstākļos. "Mēs visi strādājam. Ir, kas nakšņo redakcijā, tiešraide ir līdz pusnaktij bez pārtraukuma. Darbs notiek, visi telekanāli apmainās ar saviem materiāliem, lai būtu pēc iespējas operatīvāk," stāstīja žurnālists.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti