Dienas notikumu apskats

Katalonijas parlaments par jauno reģiona vadītāju apstiprinājis Kimu Torru

Dienas notikumu apskats

Par neapliekamā minimuma paaugstināšanu pensionāriem domās pēc apsolītā sasniegšanas

Kijevā par valsts nodevību aiztur krievu aģentūras «RIA Novosti» biroja vadītāju

Kijevā par valsts nodevību aiztur krievu aģentūras «RIA Novosti» biroja vadītāju

Otrdien, 15.maijā, notikusi kratīšana Krievijas valsts ziņu aģentūras “RIA Novosti” Ukrainas birojā Kijevas centrā. Ukrainas Drošības dienests otrdien aizdomās par valsts nodevību aizturēja “RIA Novosti Ukraina” vadītāju Kirilu Višinski, kas ir Ukrainas pilsonis.  

Saskaņā ar Ukrainas Drošības dienesta paziņojumu, kratīšanas RIA „Novosti” telpās Kijevā uzsāktas pēc veiksmīgas sadarbības ar Krimas Republikas prokuratūru. Tām abām izdevies atklāt, ka medijs „RIA Novosti - Ukraine”, iespējams, ir atradies Kremļa kontrolē, tādēļ uzsākta detalizētāka izmeklēšana saistībā ar agresorvalsts iespējamo informācijas karu pret Ukrainu.

Ukrainas Drošības dienesta preses pārstāve Jeļena Hitļanska apstiprināja, ka aizturēts "RIA Novosti” Ukrainas nodaļas vadītājs Kirils Višinskis.

Šo informāciju apstiprināja arī Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko sociālajā tīklā „Facebook”. Viņš norādīja, ka Višinskis tiek turēts aizdomās par to, ka ir iesaistījies Krievijas informācijas hibrīdkarā pret Ukrainu, turklāt viņš ir arī atbalstījis Krimas teritorijas iekļaušanu Krievijā un aktīvi darbojies vienā no pašpasludinātajām republikām Austrumukrainā.

Tiek norādīts, ka Višinskim bijusi arī Krievijas pilsonība. Tādējādi „RIA Novosti Ukraina” vadītājam tagad draud apsūdzības valsts nodevībā.

Lucenko pieļāva, ka šajā medijā, visticamāk, tuvākajā laikā sagaidāma vadītāja nomaiņa.

Tikmēr cits Krievijas propagandas kanāls „Russia Today” norādījis, ka Ukrainas varasiestādes šādi rīkojušās, lai atriebtos par Krimas tiltu, kurš otrdien tika atklāts un savieno Ukrainas okupēto pussalu ar Krieviju.  

Kratīšana notika arī „Russia Today” birojā, uz laiku ticis paralizēts medija darbs. Kijevas biroja vadītāja vērsa uzmanību uz to, ka Ukrainas Drošības iestādes kratīšanu veikušas tajā pašā dienā, kad tika atklāts tilts, kurš savieno Krimas pussalu ar Krieviju, tādējādi nav ne mazāko šaubu par to, ka tā ir sava veida Ukrainas iestāžu atriebība par šo notikumu.

Tilta svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņš norādīja, ka tilts pabeigts sešus mēnešus pirms paredzētā termiņa, Krievijas mediji atspoguļoja arī Putina braucienu pāri tiltam.

Reaģējot uz 19 kilometrus garā tilta atklāšanu starp Krimas pussalu un Krieviju, Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans paziņojis, ka tilta uzbūvēšana ir pretrunā starptautisko tiesību normām un visi, kuri ir iesaistījušies tā celtniecībā, darbojušies ārpus šīm starptautiskajām normām.

KONTEKSTS: 

Krimas Autonomo Republiku  pēc neatzītā referenduma Krievija faktiski anektēja 2014.gadā. Putins un citas augstas Krievijas amatpersonas sākotnēji vairākkārt kategoriski noliedza Krievijas armijas klātbūtni Ukrainā pirms šī referenduma, taču vēlāk tiešraidē, atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem, Putins atzina, ka aiz Krimas pašaizsardzības vienību muguras stāvējuši Krievijas karavīri.

Bet 2014. gada aprīlī sākās sadursmes Ukrainas austrumos, kas ilgst joprojām par spīti starptautiskās sabiedrības centieniem atrisināt prokrievisko separātistu un oficiālās Kijevas konfliktu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti