Kijeva neatzīst separātistu organizētās vietējās vēlēšanas Austrumukrainā

Separātistu kontrolētajos Austrumukrainas rajonos – pašpasludinātajās Doņeckas un Luhanskas Tautas Republikās – notikušas vietējās varas vēlēšanas. Ukrainas varas iestādes jau paziņojušas, ka neatzīs balsojuma rezultātus un atkārtoti apvainoja Krieviju par šo teritoriju okupāciju.

“Krievija uzņēmās pilnīgu atbildību, apstiprināja savu līdzdalību okupācijā un tieši piedalījās šo viltus vēlēšanu organizēšanā. Protams, pēc konsultācijām mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka neviens neatzīs šīs vēlēšanas. Tās neatbilst Ukrainas likumiem. Tās notiek zem Krievijas ieroču stobriem okupētā teritorijā,” paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Ukrainas drošības dienestu pārstāvji žurnālistiem pauda, ka Maskava gatavojās viltot vēlēšanu rezultātus. Jau iepriekš esot bijis zināms, ka balsojumā piedalīsies 70% iedzīvotāju, bet separātistu līderi saņems 55% un 63% balsu.

Savukārt Amerikas Savienoto Valstu un Eiropas Savienības pārstāvji norādīja, ka balsojums vēl vairāk apgrūtinās centienus izbeigt konfliktu, kas jau prasījis vairāk nekā 10 tūkstošus dzīvību. Rietumvalstis arī aicināja Krieviju izdarīt spiedienu uz separātistiem un panākt vēlēšanu atcelšanu.

Tomēr balsojums netika atcelts, un  separātistu līderi uzsvēra, ka tas nav pretrunā ar Minskas pamiera vienošanās noteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti