Kijeva liedz Krievijas aviokompānijām lidot uz Ukrainu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ukrainas Ministru kabinets pieņēmis lēmumu aizliegt Krievijas aviokompānijām lidojumus uz Ukrainu. Tiks aizliegti arī tranzīta lidojumi pār Ukrainas teritoriju. Krievijas puse pašlaik šādu lēmumu vēl nav komentējusi. Tāpat Ukrainas valsts iestādēs izliegts izmantot Krievijas uzņēmumu ražoto programmatūru. Vienlaicīgi Ukrainas un Krievijas amatpersonas plāno panākt vienošanos par gāzes piegāžu cenu nākamajai apkures sezonai.

Šī gada septembra sākumā Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome izveidoja paplašināto Krievijas personu un uzņēmumu sarakstu, pret kurām tiek ieviestas sankcijas par Krimas aneksiju un saistību ar situācijas destabilizēšanu Ukrainas austrumos. Balstoties uz šo dokumentu, Ukrainas Ministru kabinets piektdien, 25.septembrī, pieņēmis lēmumu aizliegt Krievijas aviokompānijām lidojumus uz Ukrainu. Pirmkārt tas attiecas uz aviokompānijām „Aeroflot” un „Transaero”. Tāpat ir aizliegts Krievijas aviokompāniju lidmašīnu tranzīta lidojumi pār Ukrainas teritoriju, ja lidmašīnās ir militāras kravas vai militārais personāls.

Iepriekš „Aeroflot” un „Transaero” lidmašīnām jau tika aizliegti lidojumi pār Ukrainu. Jau kopš pagājušā gada augusta, lidojot uz Eiropas valstīm, Turciju vai Ēģipti, Krievijas aviokompānijām nācās lidot apkārt Ukrainas teritorijai, tādējādi pagarinot lidojumu par aptuveni pusstundu.

Krievijas puse oficiālu paziņojumu par jaunajiem ierobežojošajiem pasākumiem pagaidām vēl neesot saņēmusi. Savukārt „Aeroflot” pārstāvji norādījuši, ka lidojumus aizliegt drīkst tikai attiecīgās valsts aviācijas dienesti. No savas puses kompānija sola informēt savus pasažierus un atdot viņiem naudu par nenotikušajiem lidojumiem.

Tikmēr Kijevas starptautiskā lidosta prognozē, ka jauno ierobežojošo pasākumu dēļ lidostas apgrozījums varētu samazināties par aptuveni 30 procentiem. Vienlaicīgi tiek norādīts, ka „Transaero” joprojām esot parādā lidostai aptuveni 650 tūkstošus grivnu, taču šis jautājums tiekot risināt gan divpusējā, gan tiesas ceļā.

Jaunie ierobežojumi attiecas ne tikai uz aviācijas nozari. Tā, piemēram, valsts speciālo sakaru un telekomunikāciju dienestam pieprasīts nekavējoties atteikties no „Kaspersky laboratorijas” izstrādātajām pretvīrusu programmām, kā arī aizliegts izmantot Krievijas kompāniju programmatūru Ukrainas valsts iestādēs. “Kaspersky” gan sola turpināt darbu Ukrainas tirgū, koncentrējoties uz komercstruktūrām un privātajiem lietotājiem.

Sagaidāms, ka piektdien Briselē, klāt esot Eiropas Savienības pārstāvjiem, Ukrainas un Krievijas starpā varētu tikt panākta vienošanās arī par turpmākajām gāzes piegādēm. Kompānija „Gazprom” ir informējusi ukraiņu gāzes kompāniju „Naftogaz”, ka no 1.oktobra līdz nākamā gada 31.martam tā nepiemēros nosacījumu „ņem vai maksā”, ko paredz 2009.gadā noslēgtā vienošanās abu valstu starpā.

Konkrēta gāzes cena gan pagaidām netiek nosaukta, taču ir liela iespējamība, ka šī cena varētu būt aptuveni tāda pati kā Ukrainas kaimiņiem Eiropā – aptuveni 232 dolāri par tūkstoš kubikmetriem. Vienlaicīgi kļuvis zināms, ka starptautiskās finanšu institūcijas ar Pasaules Banku priekšgalā gatavojas savākt vienu miljardu dolāru, lai varētu iesūknēt gāzi Ukrainas pazemes krātuvēs. Šāda gāze nepieciešama, lai ziemas sezonā novērstu iespējamos piegāžu traucējumus Eiropas patērētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti