Kijeva: Kaujinieku gūstā Austrumukrainā atrodas 150 ķīlnieki

Atbilstoši Ukrainas drošības struktūru informācijai promaskavisko kaujinieku gūstā valsts austrumos atrodas vairāk nekā 150 ķīlnieku, piektdien pavēstīja prezidenta pilnvarotā pārstāve Austrumukrainas situācijas noregulējuma jautājumos Irina Heraščenko, kas nule kā ir atgriezusies no Slovjanskas.

"Atbilstoši drošības struktūru informācijai, kas apkopo visus skaitļus, pie kaujiniekiem, pie algotņiem gūstā tiek turēti orientējoši vairāk nekā 150 Ukrainas pilsoņu. Viņu vidū ir 42 karavīri, trīs robežsargi, divi miliči, pārējie - civiliedzīvotāji," sacīja amatpersona.

Viņa gan arī atzina, ka oficiālā statistika var atšķirties no reālajiem skaitļiem.

"Acīmredzami, ka attiecībā uz mierīgajiem iedzīvotājiem skaitlis var būt lielāks. Tagad runa ir par tiem, kas ir vērsušies atbilstošajās varas iestādēs ar iesniegumiem par personu pazušanu," paskaidroja Heraščenko.

Pastāvīgi noris darbs pie ķīlnieku atbrīvošanas, viņa piebilda.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Sestdien separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem - Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti