Kiberzuzbrukumu pieaugums Šveices apdrošinātājus dara bažīgus par iespējām segt zaudējumus

Pēdējā gada gada laikā pasaulē pieauguši kiberdrošības riski, un Šveices apdrošinātāji pat pieļauj iespēju, ka nespēs segt zaudējumus.

Visbiežāk uzbrukumos tiek izmantoti viltus e-pasti, ar kuru palīdzību noziedznieki piekļūst datorsistēmām. 

Kiberdrošības eksperts Gabors Džeimss norādīja: "Mūsdienās populāri ir, piemēram, pikšķerēšanas uzbrukumi. Tie ir e-pasti, kurus darbinieki varētu uzskatīt par svarīgiem. Viņi tos atver, iespējams, aktivizē pielikumus un tādējādi ļauj sūtītājam piekļūt sistēmām. Ir arī "DoS" uzbrukumi, kuru laikā tiek ģenerēti simtiem tūkstoši vietņu apmeklējumi, tādējādi pārtraucot to darbību."

Līdz 2022. gada beigām Šveices Nacionālais kiberdrošības centrs saņēma gandrīz 34,5 tūkstošus ziņojumu par kiberuzbrukumiem, un tas ir par 60% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Daudzi no tiem bija tikai mēģinājumi, bet eksperti uzskata, ka arī nereģistrēto gadījumu skaits ir liels. 

Viens no veidiem, kā novērst uzbrukumu rezultātā radušos zaudējumus, ir kiberapdrošināšana. Tas ir salīdzinoši jauns pakalpojums, kas tika ieviests pirms apmēram 20 gadiem, bet pieprasījums īpaši strauji pieaudzis pēdējo piecu gadu laikā. Uzņēmumos strauji attīstās digitalizācija un pieaug arī apdraudējums. Apdrošinātāji jau patlaban atrunā izņēmuma gadījumus līgumos un polisēs, taču visus scenārijus nav iespējams paredzēt. Tāpēc nākotnē būs nepieciešama aktīvāka sadarbība ar valsts struktūrām,  lai veiktu profilakses pasākumus un domātu par datu bāzu drošību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti