Kerijs: Arābu valstis nav vienotas par Sīrijas krīzes risinājumiem

Visi Arābu līgas līderi piekrīt, ka Sīrijas režīms ir pārkāpis visas iespējamās sarkanās līnijas, 21. augustā ar zarīna gāzi nogalinot vairāk nekā 1000 cilvēku, tā pēc tikšanās ar Arābu līgas ārlietu ministriem atzinis ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, taču arābu valstis nav tik vienotas uzskatos par to, kā krīzi risināt.

Militāras operācijas no ASV puses atbalsta tikai Saūda Arābija un Katara, kamēr Sīrijas kaimiņienes – Libāna un Jordānija ir atturīgas bailēs par to, ka konflikts varētu izplesties visā reģionā.

Tik pat dalītās domās joprojām ir arī Eiropas Savienības dalībvalstis. Francija, kurā šajās dienās viesojas Kerijs, vienīgā ir skaidri norādījusi, ka ir gatava iesaistīties ar militāru palīdzību, tomēr aicina vispirms sagaidīt ANO ekspertu ziņojumu.

Savukārt, Vācijas presē nonākusi informācija, kas, atsaucoties uz Vācu slepenajiem dienestiem, vēsta, ka iespējams, armija ir lietojusi ķīmiskos ieročus bez prezidenta Bašara al Asada atļaujas, lai gan pēdējos mēnešus to regulāri ir pieprasījusi.

No pašas Sīrijas joprojām pienāk ziņas par jauniem konfliktiem, proti, ka nemiernieki savā kontrolē pārņēmuši nelielo Maalulas pilsētu, kas atrodas uz ziemeļiem no galvaspilsētas Damaskas un tās iedzīvotāji apstiprinājuši, ka režīma spēki ir pametuši šo apvidu, un pilsētu kontrolē nemiernieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti