Kenija sāk bombardēt islāmistus Somālijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kenijas armija ir veikusi uzlidojumus islāmistu bāzēm Somālijā, pilnībā iznīcinot divus kaujinieku grupējuma „Al Shebab" mītnes vietas. Turklāt tā paziņoja, ka turpināšot veikt arī jaunus uzlidojumus šī grupējuma mītnes vietām, kurš atbildīgs par pagājušajā nedēļā īstenoto slaktiņu, universitātes pilsētiņā Garisā, kad tika nogalināti 142 studenti un seši drošības sargi. 

Kenija solījusi turpināt aktīvu cīņu ar kaujiniekiem, ziņojot, ka uzlidojumos jau iznīcinātas divas “Al Shebab" bāzes. Tāpat arī gaidāms, ka Kenija ievērojami pastiprinās militārās patruļas pie robežas ar Somāliju. Uzbrukums studentiem notika aptuveni 150 kilometru attālumā no robežas. Tas bija līdz šim asiņainākais “Al Shebab” sarīkotais uzbrukumus, taču ne vienīgais. 2013.gadā šis grupējums sarīkoja šaušanu Kenijas galvaspilsētas Nairobi tirdzniecības centrā, nogalinot aptuveni sešdesmit cilvēkus.

Uzlidojumi kaujinieku grupējumam "Al Shebab" notiek brīdī, kad valstī jau otro dienu tiek ievērotas trīs dienu sēras, pieminot slaktiņā bojāgājušos. Tas ir nežēlīgākais slaktiņš kopš 1998.gadā, kad šis grupējums uzspridzināja ASV vēstniecību Nairobi.

„Al Shebab”, kas nāk no Īslamistu kaujinieku atzara „Alquaida”, šādi rīkojas, jo vēlas atriebties Kenijai par tās līdzdalību Āfrikas Savienības spēkos, kurai tā pievienojās 2011.gadā, palīdzot Somālijā cīnās pret šo grupējumu.

Savukārt Kenijas prezidenta Uhuru Kenijata nodēvējis šī grupējama rīcību kā visnotaļ „barbarisku”, un viņš ir vēl vairāk ieinteresēts gan Kenijā gan Somālijā cīnīties ar šo grupējumu.

Pašlaik Kenijas drošības spēki ir arestējusi piecas personas, kur tiek turētas aizdomās par šī nozieguma plānošanu. Viena no arestētajām personām ir universitātes apsargs, kurš ir kenijiešu izcelsmes Somālijas pilsonis. Pie viņa tika atrasta islāma ekstrēmistu literatūra, savukārt cits aizturētais ir Tanzānijas pilsonis, pie kura atrastas sprāgstvielas.

Kenijas valdība ir arī izsludinājusi atlīdzību vairāk nekā divsimt tūkstoši eiro apmērā par Garisas universitātes pasniedzēju Mohamedu Kuno, kurš arī tiek turēts aizdomās par slaktiņa plānošanu.

Tāpat Kenijas drošības spēki neslēpj vēlmi noskaidrot visus vainīgos, kas atbildīgi par slaktiņa organizēšanu.

Ārlietu ministre Amina Mohameda norādīja, "cīņa pret terorismu ... var salīdzināt ar vārtsarga funkciju. Jums ir 100 reiz jāglābj, un neviens tos neatceras. Visi atceras tikai to, kas ir ticis ielaists vai arī nav izglābts”, pavēstīja ziņu aģentūrai AFP.

Pēc šī slaktiņa ir tikusi pastiprināta arī drošība Kenijā. Pieņemti vairāk nekā 10 000 tūkstoši jaunu policistu, kuri tiks pēc iespējas ātrāk apmācīti, lai palielinātu drošību uz ielām un pie universitātēm.

Tomēr, neskatoties uz Kenijas valdība īstenotajiem pasākumiem, tā tiek kritizēta par lēno reakciju uz iespējamajiem draudiem, ziņo laikraksts "Daily Nation". Pēc uzbrukuma pagāja astoņas stundas, līdz ieradās drošības spēki, taču ziņojumā tika norādīts, ka armija ieradās pusstundas laikā, tādējādi ir nepieciešams arī uzlabot reaģēšanas laiku uz iespējamo apdraudējumu.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti