Kenijas galvaspilsētas Nairobi atkritumu izgāztuvē plastmasas atkritumu kalni jo dienu kļūst lielāki. Saskaņā ar Apvienoto Nāciju aplēsēm, pasaules okeānos ik gadu ieplūst aptuveni 13 miljoni tonnu plastmasas, kaitējot ekosistēmai. Plastmasu var atrast visur, pat pārtikā.
""Greenpeace" 2018. gadā visā pasaulē veica pētījumu par mikroplastmasu klātbūtni dažādos sāls veidos, un to atrada kā jūras sāļos, tā ezeru sāļos.
Mikroplastmasa ir mūsu pārtikā, tā ir ūdenī, un tā rada veselības problēmas," sacīja “Greenpeace Africa” vides aktīvists Amoss Venmaja.
Inženieru grupa Nairobi pirms dažiem gadiem izdomāja veidu, kā kaut nedaudz mazināt plastmasas atkritumu problēmu. Izveidoja ražošanas uzņēmumu, kas tādus plastikāta atkritumus kā pudeles pārstrādā ķieģeļos.
Plastmasas atkritumus nogādā rūpnīcā, kur to sasmalcina un sašķiro. Tad šo masu sajauc ar smiltīm un vēlamās krāsas pigmentu. Hidrauliskajā presē izveido ķieģeļus.
Tos pārsvarā pērk māju īpašnieki un skolas, izmantojot kā alternatīvu bruģakmenim. Pelēko ķieģeļu cena – 1200 Kenijas šiliņi jeb aptuveni 9 eiro par kvadrātmetru. Krāsainie ķieģeli – 11 eiro kvadrātmetrā. Uzņēmums šādā veidā dienā spēja saražot līdz 1500 ķieģeļu.