Kemerons: Vienošanās ar ES līderiem aizvien nav panākta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc divpusējām sarunām ar vairākiem Eiropas Savienības (ES) līderiem Lielbritānijas premjers Deivids Kemerons atklāja, ka vienošanās par Lielbritānijas tālākajām attiecībām ar ES aizvien nav panākta, taču viņš turpina pie tā strādāt.

Kemerons solīja darīt visu, lai panāktu vienošanās ar ES valstīm.

Karalistes premjerministrs izskatījās, ka īsti nav vadījis stundas miegā, jo sarunas ievilkās līdz vēlai naktij un tās turpināsies arī piektdien. Rīta stundas dalībvalstu vadītāji izmanto, lai risinātu divpusējas sarunas.

Lielbritānijas premjers īpaši vēlējies tikties ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu, jo Francijai nepatīkot britu prasība piešķirt teju vienādas balss tiesības valstīm, kuras nav eirozonā, lai tām būtu lielāka teikšana par monetārās savienības lēmumiem. Lielbritānijas valūta ir mārciņa un Londona to pat negrasās mainīt. Kemerons tiksies arī ar Beļģijas premjerministru Šarlu Mišelu un Čehijas premjeru Bohuslavu Sobotku. Čehija ir viena no tā valstīm, kas kopā ar Poliju, Slovākiju un citām ļoti asi iebilst pret Lielbritānijas prasībām ierobežot sociālos pabalstus viesstrādniekiem, un zināms, ka Karalistē strādā liels skaits cilvēku no Centrālās un Austrumu Eiropas.

Latvijas Radio korespondente Briselē ziņo, ka sarunas notiek visai augstā tonī. Arī raidorganizācijai BBC izteicies kāds Eiropas Savienības avots: “Mēs paredzējām, ka dažas valstis varētu būt kritiskas, bet negaidījām, ka tik ļoti.”

Taču kopumā nostāja ir skaidra - neviena valsts vai Eiropas Savienības institūcija nevēlas Lielbritānijas izstāšanos no bloka un to patiesībā nevēlas arī Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons.

Briselē atrodas arī Latvijas premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība), kurš ar medijiem gan vēl nav ticies. Arī zināms, ka viņam nav atsevišķa tikšanās ar Lielbritānijas premjerministru, jo Kemerons runājot tikai ar dažām delegācijām.

Ziņots, ka ceturtdien, 18.februārī, Briselē ir sācies ES līderu samits. Tajā viens no galvenajiem jautājumiem ir ES un Lielbritānijas sarunas, par to, ar kādiem nosacījumiem Lielbritānija var palikt ES.

Tas saistīts ar Lielbritānijas premjera Deivida Kemerona apsolījumu līdz nākamajam gadam sarīkot referendumu par Lielbritānijas dalību ES. Viņš tomēr gatavojas atbalstīt palikšanu blokā, ja valstij izdosies vienoties par reformām četrās jomās – konkurenci, suverenitāti, sociālo politiku un ekonomisko pārvaldību.

Viena no prasībām, ko izvirza britu premjerministrs, ir dažādi sociālo pabalstu ierobežojumi iebraucējiem. Pret to iebilst Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti