Kemerons februārī cer panākt vienošanos par ES reformēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) nav pareizs risinājums, intervijā raidsabiedrībai BBC paziņoja Lielbritānijas premjers Deivids Kemerons.  

Raidījumā “The Andrew Marr Show” viņš pastāstīja - februārī kārtējā ES samitā viņš cer panākt, ka dalībvalstīs parakstīs vienošanos par ES reformēšanu.

Kamerons intervijā atklāja, ka viņš ir tuvu, lai vienotos par Eiropas Savienības reformām un ir gatavs alternatīviem risinājumiem pretrunīgi vērtētajai prasībai par ierobežojumiem migrantiem no bloka dalībvalstīm saņemt pabalstus Lielbritānijā.

Kamerons pauda cerību, ka februārī paredzētajā Eiropas Savienības samitā viņam izdosies vienoties par reformām, un drīz pēc tam varēs notiks plānotais referendums. Viņš arī atklāja, ka referenduma datums varētu tikt atlikts, ja vienoties neizdosies.

Lai gan referendumu par valsts dalību vai izstāšanos no ES Lielbritānijas valdība solīja rīkot 2017.gadā, pēc Kemerona teiktā, referendums varētu notikt jau šogad, ja vienošanos par ES reformām parakstīs jau februārī.  

Kemerons arī sacīja, ka gadījumā, ja valdības mēģinājumi panākt ES reformas nebūs veiksmīgi un lielākā daļa Lielbritānijas iedzīvotāju referendumā nobalsos par izstāšanos no savienības, viņš negrasās demisionēt.  

Viņš piebilda, ka darīs visu, lai valstij viss izdotos gadījumā, ja tā tomēr izlemtu izstāties no bloka.

Kemerona priekšlikumi ES reformēšanai skar četras jomas – ekonomikas pārvaldīšanu, konkurences politiku, migrācijas politiku un suverenitāti. Kemerons pieprasa atzīt, ka eiro nav vienīgā ES valūta, lai ES dalībvalstis, kuras nav eirozonā, nebūtu diskriminētas savās ekonomiskajās interesēs.

Lielbritānija arī vēlas saņemt no Briseles garantijas, ka tai nenāksies piedalīties finanšu palīdzības programmās, lai glābtu citas ES dalībvalstis. Tāpat Kemerons aicina samazināt pārlieku Eiropas ekonomikas regulēšanu un ierobežot tālāko vienotā tirgus paplašināšanu. Viņš arī iestājas par stingrāku politiku, sniedzot migrantiem sociālo palīdzību.

Pēc britu premjera domam, Lielbritānijai nav nepieciešama tālāka politiska integrācija un ciešāka sadarbībā ar pārējām ES valstīm.

Kemerons arī pārliecināts, ka ES dalībvalstu parlamentiem jādod lielāka vara, lai tie varētu bloķēt Briseles direktīvas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti