Kembridžā studējošie baltieši rīko pirmo Baltijas konferenci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Sestdien Kembridžas biedrībā (Cambridge Union) notiek pirmā Baltijas konference 2013, kuru sadarbībā ar Kembridžas Universitāti organizē Kembridžas latviešu, lietuviešu un igauņu studentu asociācijas.

Šī ir pirmā šāda mēroga konference, kurā piedalās Baltijas un Eiropas līderi un kuras mērķis ir stiprināt dialogu un sadarbību zinātnē un augstākajā izglītībā, politikas attīstībā un uzņēmējdarbībā, informēja organizatoru pārstāvis Viesturs Celmiņš.

"Mums bija sajūta, ka Anglijā studējošie latvieši var dot savu pienesumu un iesaistīties Latvijai un Baltijai aktuālu jautājumu risināšanā," konferences rīkošanas motīvus skaidro Kembridžas Universitātes latviešu asociācijas prezidente, farmācijas doktorante Agnese Irkle. "Tie cilvēki, kas aizbraukuši no Latvijas, vēlas kaut kādā veidā līdzdarboties un dot savu ieguldījumu valsts attīstībā, diskusijās iesaistot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas viedokļu līderus," piebilst Irkle.

"Rīkojot šo konferenci, mēs gribam vienot Baltijas studentu biedrības Kembridžā, dialogā iesaistīt vietējos studentus un pārstāvjus no Baltijas valstīm un veicināt kopīgu sadarbību un šajā sadarbībā risināt jautājumus, kas attiecas uz izglītību, sociopolitisko attīstību un inovāciju," skaidro viens no konferences organizatoriem, Kembridžas Universitātē doktorantūrā studējošais Viesturs Celmiņš.

Kembridžas Universitātē šobrīd kopumā mācās 18 studenti no Latvijas, kas šovasar izveidojuši Kembridžas Universitātes latviešu asociāciju. Kembridžas Universitātē studējošie lietuvieši šādu asociāciju izveidoja – 2008. gadā, savukārt igauņi – 2011. gadā.

Baltijas studentu asociāciju kopīgi organizētās Baltijas konferences 2013 mērķis ir izvērtēt Baltijas valstu sadarbības iespējas un reģiona izaugsmes jautājumus, nospraust jaunus darbības virzienus, kas sekmētu Baltijas valstu attīstību, kā arī izcelt veiksmīgus sasniegumus, kas var kalpot par piemēru arī citām Eiropas valstīm.

Konferences pirmajā daļā paredzēta vairāku Eiropas un Baltijas viedokļu līderu uzstāšanās, kuru vidū minami - Eiropas Komisijas viceprezidents Sīms Kallas, bijušais Lietuvas prezidents Valds Adamkus, Londonas Universitātes koledžas profesors Dr. Ričards Mouls (Dr. Richard Mole), „The Economist" starptautiskās sadaļas redaktors Edvards Lūkass (Edward Lucas), ES Parlamenta Prezidenta diplomātiskais padomnieks Arnolds Pranckevičus, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, sociālantropologs, bijušais Latvijas izglītības un zinātnes ministrs  Roberts Ķīlis u.c.

Konferences otrajā daļā paredzētas diskusijas darba grupās. Oksfordas Universitātes vecākais pētnieks Dr. Ainius Lašas vadīs darba grupu par sadarbības stiprināšanu starp Baltijas valstu universitātēm un ārvalstīs studējošo lomu izglītībā. Cita darba grupa pievērsīsies konkrētu priekšlikumu apkopošanai starptautiski nozīmīgu biznesa un inovāciju jautājumu risināšanai. Kā atsevišķa tēma konferencē ir izvirzīta starptautiskā zīmolvedība, kuru vadīs „Enterprise Estonia" speciālisti, par pamatu šai diskusijai izmantojot Igaunijas pieredzi interaktīvajā mārketingā un digitālās sabiedrības veidošanā. Ceturtā darba grupa pievērsies sociālās un politiskās attīstības jautājumiem, īpašu uzmanību pievēršot vienlīdzīgu dzīves iespēju radīšanai Baltijas valstīs.

Sadarbībā ar Lietuvas Londonas klubu (London City Lithuanian Club) un Globālajiem lietuviešu līderiem (Global Lithuanian Leaders) darba grupas dalībnieki diskutē par to, kā veicināt starptautisku pieredzi ieguvušu profesionāļu nodarbinātību Baltijā un aplūkojot vairākus labās prakses piemērus.

Plašāka informācija par Kembridžas Baltijas konferenci: http://cambridgebalticconference.eu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti