Ķelnē plāno plašus protestus pret islāmu; valdība gatavo likumu migrantu izraidīšanai

Vācija ieviesīs stingrākus likumus, kas ļaus vieglāk no valsts izraidīt tos imigrantus, kuru paveikuši kriminālus noziegumus, paziņojusi Vācijas Kanclere Angela Merkele. Ar šo vēsti Vācijas līdere nāk klajā pēc tam, kad sabiedrības kritikas vilni saasināja uzbrukumi sievietēm Ķelnē.  Tikmēr Ķelne sestdien, 9.janvārī, gatavojas arī plašiem pret islāmu vērstiem protestiem. 

Vācijā jau ir likumi, kas paredz patvēruma meklētāju izraidīšanu, taču tas var notikt tikai, ja noziegumos vainoto notiesā uz trim gadiem un ja ir droša pārliecība, ka viņa izcelsmes zemē nedraud dzīvības briesmas.

Merkeles pārstāvētie kristīgie demokrāti tagad gatavojas iesniegt likuma izmaiņu priekšlikumus, kuros noteiktu, ka patvēruma meklētājus var izraidīt jebkurā gadījumā, par spīti tam, cik bargs ir sods.

Merkele norādījusi, ka patlaban notiek sarunas ar tieslietu un iekšlietu ministriem par šīm izmaiņām. Arī kristīgo demokrātu vadība sestdien tiekas īpašā sanāksmē Maincā.

Merkele uzsvērusi, ka šos likumus ir jāsakārto pēc iespējas ātrāk, lai saprastu, kurā brīdī iebraucēji zaudē tiesības palikt Vācijā, jo tas ir svarīgi gan Vācijas iedzīvotājiem, gan bēgļiem, kuri nav piedalījušies Ķelnes notikumos.

Par šīm iespējamajām likuma izmaiņām jau izteikušies Vācijas mediji. Vairāki lielākie laikraksti uzsver, ka likums jau ir, bet Ķelnes notikumi pierāda lielas problēmas Vācijas policijā, kas nav bijusi spējīga tos izmantot.

„Der Spiegel” norāda, ka kancleres Angelas Merkeles draudzīgais tēls būs zudis un  ka notikumi Ķelnē iezīmēs vēl lielāku šķelšanos, gan viņas partijā, gan sabiedrībā.

Ķelnē Jaunā gada naktī pilsētas centrā  seksuālus uzbrukumus piedzīvoja vismaz 170 sieviešu. Līdzīgi uzbrukumi bijuši arī citās Vācijas pilsētās. Policija ir pavēstījusi, ka vismaz no 31 aizdomās turamā par noziegumu pastrādāšanu 18 ir bijuši patvēruma meklētāji. Varasiestādes gan joprojām nav sniegušas ziņas, cik no viņiem ir sen ieceļojuši imigranti, bet cik - nesen iebraukušie patvēruma meklētāji.

Sestdien Ķelnes galvenajā laukumā plašas demonstrācijas plāno  antiislamizācijas kustības PEGIDA un vietējā labējā organizācija "Pilsoņu kustība par Ziemeļreinu-Vestfāleni".  Tās sāksies aptuveni trijos pēc Latvijas laika. Policija lēš, ka demonstrācijās varētu piedalīties aptuveni 1000 cilvēku. Paredzams, ka demonstranti protestēs pret Vācijas kancleres atvērto durvju politiku, kas ļāvusi aizvadītajā gadā Vācijā ienākt vairāk nekā miljonam imigrantu.

Paredzama arī pretēja demonstrācija, ko rīkos apvienība "Ķelne pret labējiem", un tajā piedalīsies dažādu kreiso ekstrēmistu grupējumus.

Neatslābst arī sabiedrības kritika gan pret policijas, gan mediju darbu, par to, ka šis notikums tik ilgi noklusēts, jo to noziegumu pastrādāšanā piedalījušies arī patvēruma meklētāji. Tikai piektdien, 8.janvārī, Ķelnes pilsētas galva Henriete Rēkere no amata atcēlusi policijas priekšnieku.

Klajā nāk arvien jauni fakti par notikušo. Policijas rīcībā ir 170 sūdzību par Ķelnes nakts notikumiem, no kurām lielākā daļa ir par seksuālu uzmākšanos un ir zināmi divi izvarošanas gadījumi. Lai gan pēc dažādām ziņām naktī pie centrālās stacijas plosījušies vairāk nekā 1000 cilvēku, mediji vēsta vien par dažiem desmitiem, kurus policija tur aizdomās un viņu līdzdalību izmeklē.

Vācijā tikmēr pieaug pieprasījums pēc piparu pašaizsardzības baloniņiem, kuru sievietēm nēsāt somiņās un izmantot uzbrukuma gadījumā.

Reaģējot uz Ķelnes notikumiem. Vācijas pilsēta Diseldorfā sākusi veidoties pilsoņu pašaizsardzības grupa "Diseldorfa ir modra", vēsta laikraksts "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Jaunveidojamās grupas "Facebook" lapā pieteikušies jau vairāk nekā 11 000 iespējamo dalībnieku. Arī Diseldorfā vismaz 15 sieviešu vērsušās policijā ar sūdzībām par seksuāliem uzbrukumiem. Jaunveidojamās pilsoņu pašaizsardzības grupas dalībnieki gatavojas nedēļas nogalēs un gaidāmā ikgadējā karnevāla laikā patrulēt ielās, lai pilsētu padarītu drošāku sievietēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt