Kazahstānā notiks opozīcijas protesti

Vairākās Kazahstānas pilsētās sestdien, 22. februārī, plānoti opozīcijas protesti. Sagaidāms, ka tie notiks gan Almati pilsētā, gan galvaspilsētā Nursultanā. Pēc opozīcijas teiktā, protesti nepieciešami tādēļ, ka tiek izvērsts liels spiediens centienos apturēt jaunas partijas izveidošanu pirms nākamgad paredzētajām parlamenta vēlēšanām.

Uz publiskiem protestiem Kazahstānā piektdien aicinājusi opozīcija, apsūdzot varasiestādes desmitiem tās atbalstītāju aizturēšanā, tādējādi neļaujot nodibināt jaunu politisko partiju pirms nākamā gada parlamenta vēlēšanām.

Aktīvists Žanbolats Mamajs, kas centies īstenot "Demokrātiskās partijas" izveidi, atzinis, ka sestdien plānotais partijas dibināšanas kongress lielā spiediena dēļ ir atcelts un tā vietā notiks protesti. 

Kazahstānā gadiem ilgi dominē bijušā un ilggadējā valsts vadītāja Nursultana Nazarbajeva partija "Nur Otan", un jaunā partija varētu kļūt par vienīgo reālo uz vietu parlamentā kandidējošo opozīcijas grupu. Daži analītiķi paredz, ka Kazahstāna tomēr varētu atļaut lielāku politisko konkurenci.

Par spīti tam, ka prezidenta Kasima Žomarta Tokajeva laikā varasiestādes ir kļuvušas nedaudz saudzīgākas, nesaskaņoti protesti Kazahstānā ir nelikumīgi, un policija tos bieži izkliedē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti