Kaujās pie Tripoles dzīvību zaudējuši 32 cilvēki

Lībijas galvaspilsētas Tripoles tuvumā notiekošajās kaujās dzīvību zaudējuši 32 cilvēki. Lībijā jau vairākas dienas turpinās valsts austrumu daļas valdības spēku uzbrukums galvaspilsētai Tripolei. Tomēr starptautiski atzītās valdības armija pagaidām notur pozīcijas.

Britu raidorganizācija BBC informē, ka apšaudēs gājuši bojā vismaz 32 cilvēki, bet aptuveni 50 tikuši ievainoti. Vissīvākās kaujas patlaban notiek starptautiskajā lidostā, kas atrodas 25 kilometrus no Tripoles.

Abas puses iepriekš arī apmainījušās ar gaisa uzlidojumiem.

Konflikta dēļ Amerikas Savienotās Valstis uz laiku izvedušas no valsts daļu savu militārpersonu, kas palīdzēja vietējiem spēkiem cīņā ar teroristu organizācijām “Daīš” jeb “Islāma valsts” un “Al Qaida”, kā arī apsargāja diplomātiskās iestādes. Evakuācijai gatavojas arī citu valstu un starptautisko organizāciju pārstāvji.

Savukārt Krievija svētdien nobloķēja ANO Drošības padomes paziņojumu, kurā Lībijas austrumdaļas valdībai lojālie maršala Halīfas Haftara bruņoto spēku karotāji aicināti apturēt uzbrukumu.

Pēdējās sadursmes raisījušas bažas, ka Lībija no jauna varētu ieslīgt pilsoņu karā.

KONTEKSTS:

Lībijā politiskās jukas valstī sākās pēc diktatora Muamara Kadafi gāšanas 2011. gadā. Valstī izveidojās divas konkurējošas valdības un par ietekmi cīnās arī daudzi kaujinieku grupējumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti